Islamiści wzywają do pomszczenia wczorajszego zamachu. Sympatycy ISIS apelują do muzułmanów, mieszkających w Wielkiej Brytanii do podjęcia akcji odwetowej.

Wczoraj wieczorem 48-letni mężczyzna wjechał w tłum muzułmanów, czekających na autobus po wyjściu z londyńskiego meczetu. Napastnik chciał uciec z miejsca zdarzenia ale został złapany przez przechodniów i przekazany policji.

Świadkowie zdarzenia są przekonani, że atak miał charakter odwetowy i był zemstą za zamachy, które ostatnio miały miejsce w Londynie. Spirala nienawiści się nakręca – ISIS wydało odezwę do muzułmanów. Wzywa w niej do odwetu.

Muzułmanie, musicie się obudzić, wojna zaczyna się teraz na waszych ulicach. Wasze rodziny mogą zostać zaatakowane. Oni was nienawidzą, muzułmanie, Prorok mówił, że żydzi i chrześcijanie zawsze będą was nienawidzić – można przeczytać w odezwie, która jest udostępniana w internecie.

W tym samym czasie skrajna prawica w Wielkiej Brytanii nawołuje do protestów. Na sobotę planowany jest protest „przeciwko islamskiemu terrorowi” w Birmingham.

Obudźcie się, trwa wojna – odpowiedziała na wezwanie ISIS partia Britain First.

źródło: WP Wiadomości

...

Zobacz również