Wyznaczenie daty końca świata frapuje wszystkich badaczy i zwolenników teorii spiskowych. Jeden z nich dokonał niezwykle szczegółowych obliczeń i opublikował wynik w Internecie. Jego zdaniem zbliża się biblijny koniec świata. Nastąpić ma on już niedługo.

Wiele już było dat końca świata. Część zwolenników niektórych teorii spiskowych sugerowało, że ma on nastąpić w roku 2000. Inni wierzyli w rok 2012, kiedy to kończył się kalendarz Majów. Aż dotąd żadna z przepowiedni o nadchodzącym końcu świata się nie sprawdziła.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec świata już dzisiaj? NASA wydała specjalne oświadczenie

Kiedy będzie biblijny koniec świata?

Zdaniem badacza teorii spiskowych Mathieu Jean-Marca Josepha Rodrigue’a ma on nastąpić jeszcze w tym roku. Dokładną datę badacz wyliczył na podstawie jednego z najsłynniejszych fragmentów ostatniej księgi pisma świętego – Apokalipsy św. Jana.

– A dano jej usta mówiące wielkie rzeczy i bluźnierstwa, i dano jej możność przetrwania czterdziestu dwu miesięcy. […] Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć – głosi fragment księgi w rozdziale 13, wersetach 5 i 18.

Z tego fragmentu, zdaniem Rodrigue’a, wynika wprost data końca świata: 24 czerwca tego roku. Mathieu Jean-Marc Joseph Rodrigue nie podaje jednak metody, według której obliczył tę datę. Twierdzi jedynie, że z pewnością nie popełnił błędu i można mu wierzyć na słowo.

ZOBACZ TAKŻE: Obrzydliwe szczegóły. Już wiadomo, jak będzie wyglądał koniec świata

Kolejny koniec świata?

Trudno jednak wierzyć internaucie. Data podana przez niego jest kolejną z wielu, które już wielokrotnie wyznaczano. Aż dotąd żadna z nich się nie sprawdziła, zaś eksperci zajmujący się pismem świętym podkreślają, że jest w nim wyraźnie napisane, że tzw. koniec świata, przez co rozumiane jest ponowne przyjście Jezusa Chrystusa, ma nastąpić niespodziewanie.

Równocześnie bibliści podkreślają, że księga Apokalipsy św. Jana jest pełna alegorii i symboli. Nie ma pewności, czy faktycznie zapowiada koniec świata, czy objawienie ma inny charakter. Na jej podstawie trudno zatem z pewnością czy nawet tylko prawdopodobieństwem wyznaczać datę końca świata.

ZOBACZ TAKŻE: Czy za chwilę nadejdzie KONIEC ŚWIATA? Oto znaki!

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

III wojna światowa: W tych miejscach na pewno ją przeżyjesz!


Po czym poznać, że dostaniesz ZAWAŁU? Oto 7 symptomów!