Warszawski ratusz otrzymał opinię prawną. Na bulwarach wiślanych można pić alkohol. To jedno z najpopularniejszych miejsc w Warszawie, w którym młodzi ludzie regularnie spotykają się przy buteleczce. Do tej pory, regularnie bywała tam policja i wypisywała mandaty. 

Czy teraz interwencje się zakończą? Niekoniecznie. Ratusz otrzymał prawną opinię, że alkohol na bulwarach można pić. Jednakże, teraz urzędnicy muszą przekonać do tego policję, która regularnie wystawia mandaty.

– Chciałbym odesłać tych ludzi do ogródka pani prezydent. Niech depczą jej rabatki. Niech srają w jej piwnicy. Nie chodzi tylko o picie alkoholu, ale o jego skutki. Burdy, bójki, hałas nie do wytrzymania, seks pijanych nastolatków w toi toiach – opowiadał Paweł Bosky, aktywista, który regularnie donosi na pijących alkohol, dzwoni na policję a swoje interwencje rejestruje na kamerze. Kilkakrotnie został już zaatakowany, zniszczono mu rower, a wielokrotnie ratowała go policja, z którą jest w stałej łączności.

Zarząd Mienia m.st. Warszawy zlecił przygotowanie opinii prawnej w tej sprawie. Odpowiedź jest taka, że można legalnie pić alkohol na bulwarach. Takie informacje przekazał Jan Śpiewak, radny dzielnicy ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze – pisze portal gazeta.pl. Miejsce, o którym mowa, nie jest wymienione w ustawie o wychowaniu w trzeźwości, czyli ulicą, parkiem ani skwerem.

– W tym miejscu i tak wszyscy piją alkohol. Też jestem za tym, żeby było to legalne, ale pod pewnymi warunkami: więcej koszy na śmieci, przenośne toalety, oświetlenie, dodatkowe patrole. To musi być ucywilizowane – komentuje radny.

To prawda, że miejsce jest bardzo popularne, a młodzi ludzie non stop piją tam alkohol. Jednakże, lawinowe są również skargi mieszkańców Powiśla, których denerwuje hałas i śmieci jakie pozostawiają po sobie imprezowicze.

Sprawa nie jest jednak zupełnie oczywista. Michał Olszewski objaśnia, że to nie urzędnicy decydują, czy mandaty wystawiać, czy nie. – Problem polega na tym, że dwa organy do tego powołane inaczej interpretują przepisy. Policjanci wystawiają mandaty za spożywanie alkoholu, strażnicy miejscy nie. Chcemy się spotkać z policjantami i strażnikami, by przed sezonem uzgodnić wspólne stanowisko w tej sprawie. Jest dużo wątpliwości. Pewnie na jednym spotkaniu się nie skończy – mówi portalowi gazeta.pl Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

źródło: gazeta.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.