Po decyzji Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch z trzech ustaw reformujących polskie sądownictwo, głos zabrało wielu polityków i ekspertów. Najbardziej wyczekiwane komentarze należą jednak do deputowanych PiS. Wielu liczyło na wybuch znanej z ciętego języka Krystyny Pawłowicz.

Jedna z najbardziej znanych posłanek PiS w końcu zabrała głos w sprawie. Internauci liczyli na prawdziwą sieczkę i rozlew krwi w ostrych słowach temperamentnej deputowanej. Miał być ostry atak na Andrzeja Dudę i kontrowersyjne komentarze o jego decyzji. Chyba jednak się zawiedli.

Pawłowicz wcale nie odniosła się bezpośrednio do prezydenckiego weta. Do tematu podeszła bardzo „na około”. Posłanka stwierdziła, że PiS może liczyć na „silny mandat Polaków”, który i tak w przyszłości doprowadzi do „stanowczego zreformowania wymiaru sprawiedliwości”. Taką „obietnicę” złożyła „krzywdzonym Polakom”. Weto Dudy zostało nazwane jedynie „problemem”.

– Prawo i Sprawiedliwość ma silny mandat Polaków uzyskany w wyborach powszechnych do stanowczego zreformowania wymiaru sprawiedliwości. Reforma ta, mimo problemów będzie wprowadzana. Tę obietnicę daną krzywdzonym Polakom musimy wypełnić, by przywrócić poczucie minimalnej sprawiedliwości łamanej w polskich sądach – skwitowała Pawłowicz.

...

Zobacz również

źródło: facebook.com/Krystyna Pawłowicz