Tłum wzburzonych Polaków przypuścił szturm na siedzibę Komisji Europejskiej. Obywatelski sprzeciw związany jest z ingerencją Europy w polskie prawo.

Protest miał miejsce pod polską siedzibą Komisji Europejskiej. Wzięli w nim udział między innymi polscy europarlamentarzyści, w tym wiceprzewodniczący Europarlamentu Ryszard Czarnecki z PiS, a także eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska.

– Zwyczajnie mnie wkurza to, gdy ci, którzy nigdy w Polsce nie byli, chcą nam urządzać nasz kraj – stwierdziła Wiśniewska podczas protestu zorganizowanego przez „Solidarność”.

Jak informują media, w demonstracji mogło wziąć udział nawet kilka tysięcy osób. Do Warszawy przyjechali członkowie NSZZ „Solidarność” z całego kraju. Wśród protestujących można było spotkać także byłego kandydata Polski na Przewodniczącego Rady Europejskiej, Jacka Saryusz-Wolskiego, czy posłów Jana Mosińskiego i Janusza Śniadka.

– Protest nie jest skierowany przeciw Unii Europejskiej, tylko przeciw urzędnikom i niektórym komisarzom UE – mówił wczoraj w rozmowie z mediami przewodniczący NSZZ Solidarność, Piotr Duda. – Chodzi o działania KE ws. obniżenia od 1 października wieku emerytalnego w Polsce – wołał dziś w czasie demonstracji.

W lipcu wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans poddał krytyce ustawę o sądach powszechnych przegłosowaną przez polski Sejm. Głównym argumentem w krytyce była różnica wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn.

Później KE korespondowała z polskimi związkami zawodowymi. W listach tych miano zasugerować, że nie tylko w sądownictwie, ale w każdym zawodzie – różnica wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn to przejaw dyskryminacji.

fot. twitter.com/zuzanna_dab

Źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również

Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej