Na jaw wyszły kulisy reelekcji Tuska. Wiemy co zrobiła premier Szydło

Na jaw wyszły kulisy reelekcji Tuska. Wiemy co zrobiła premier Szydło Źródło: fot. flickr

Znamy kulisy reelekcji Donalda Tuska. Dyskusji przed głosowaniem nie było, głos zabrała jedynie premier Beata Szydło.

Od kilku dni Prawo i Sprawiedliwość natężyło swoje działania przeciwko wyborowi Donalda Tuska na drugą kadencję na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Punktem kulminacyjnym krajowych rozgrywek było przedstawienie przez polski rząd kontrkandydatury w osobie Jacka Saryusz-Wolskiego.

Niestety dla polskiego obozu władzy, wszystkie starania okazały się nieskuteczne, ponieważ były premier Polski został i tak wybrany na kolejną kadencję na stanowisko "prezydenta Europy".

Już po wyborze, na jaw wyszły kulisy reelekcji Tuska, dzięki czemu dowiedzieliśmy się co zrobiła tuż przed głosowaniem premier Beata Szydło.

Z relacji europejskich dyplomatów wynika, że przed głosowaniem nie było żadnej dyskusji, a głos zabrała jedynie polska premier. Beata Szydło przekonywała zebranych przywódców wspólnoty europejskiej o tym dlaczego postać byłego premiera Polski nie jest dobrym wyborem. Jak przekonują politycy europejscy w przemowie Szydło nie znalazło się nic nowego, czego nie było w liście polskiej premier skierowanym kilka dni temu do przywódców krajów UE.

Wiadomo również jak wyglądało samo głosowanie - spytano "kto jest przeciw". Wtedy rękę podniosła jedynie polska premier i uznano, że Donald Tusk został wybrany na kolejną kadencję.

Po wszystkim na salę wrócił Donald Tusk, którego przywitano gromkimi brawami. Po tym rada przystąpiła do kolejnych punktów szczytu.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News