Na dobre i na złe już od 1999 roku cieszy oczy widzów Telewizji Polskiej. Aktor odgrywający niegdyś kluczową postać w serialu przez lata skrywał wstydliwy sekret. Tajemnicę wyjawił jego najbliższy przyjaciel.

Opowieść o zielonogórskim szpitalu bez przerwy przez 19 lat ukazuje się na antenie Telewizji Polskiej. Tyle samo również powstało sezonów telenoweli. Przez plan przewinęło się wielu znanych i cenionych aktorów.

Wśród nich jest Marian Opania, który początkowo odgrywał rolę dyrektora prezentowanego w produkcji szpitala. Jego bohater, Tadeusz Zybert umarł jednak, a Opania zniknął z obsady.

Aktor przez wiele lat blisko przyjaźnił się ze swoim imiennikiem, Marianem Kociniakiem. Trwająca wiele dekad znajomość niemalże skończyła się z powodu jednej książki, w której wyjawiono wstydliwą tajemnicę serialowego ordynatora.

Aktor z Na dobre i na złe nie wybaczył tego swojemu przyjacielowi

Przyjaciel Opani z pracy w teatrze i telewizji Marian Kociniak udzielił wywiadu rzeki o tytule „Spełniony”. Zawarł w nim wstydliwą tajemnicę Opani, którą aktor starał się ukrywać.

Chodzi mianowicie o chorobę alkoholową, z którą przez lata walczył, a pomocy w zmaganiach z uzależnieniem udzielał mu właśnie Kociniak. Artystę zabolało również, że po latach przyjaźni jedynie taki jego obraz znalazł się w wywiadzie.

– Miałem przyjemność dwoje, troje kolegów wyciągnąć z alkoholu. Moim największym sukcesem jest Marian Opania, który był już na dnie den. Czasem wstępował w niego tur, olbrzymia siła, kiedy chciał się napić. Żona zamykała drzwi na klucz, więc je wywalił z futryną. Przyjeżdżałem w nocy, dawałem mu kilka kropli alkoholu z wodą, a potem go odtruwano […] To się skończyło. Od 15 lat egzystuje wspaniale. Alkohol w tym zawodzie nie dotyka miernot, tylko ludzi utalentowanych – powiedział Kociniak.

Gdzie grał Marian Opania?

Marian Opania jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. 75-letni artysta wystąpił w dziesiątkach filmów i sztuk teatralnych.

Przez 56 lat kariery wsławił się m.in. rolą w „Westerplatte”, „Czterech pancernych i psie„, „Człowieku z żelaza” czy właśnie „Na dobre i na złe”. Jest aktorem bardzo cenionym i powszechnie poważanym.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Śmiertelna bakteria atakuje ludzi w Polsce! Jest odporna na antybiotyki
  2. Gangsterzy w obozie władzy PiS? „Grożenie śmiercią, podpalanie biur”
  3. Agata Duda z mężem w intymnej sytuacji! Zdjęcie trafło do sieci

Czy lubisz serial "Na dobre i na złe"?

Loading ... Loading ...

Kim był ojciec Beaty Tyszkiewicz? Kto by pomyślał! 10 sekretów z życia aktorki

Gwiazdy, które wzięły ślub w 2018 roku [ZDJĘCIA]

źródło: pomponik.pl