500 plus doprowadziło do rodzinnych tragedii! Samotne matki są załamane

500 plus doprowadziło do rodzinnych tragedii! Samotne matki są załamane

500 plus miało być dla wielu polskich rodzin ogromnym przełomem w jakości ich życia. Niestety, okazuje się, że program doprowadził do wielu rodzinnych tragedii, a samotne matki są załamane z bezsilności. Przedstawiamy Wam historię naszej czytelniczki.

Program Rodzina 500 Plus okazał się sporym sukcesem rządu Zjednoczonej Prawicy. Władze utrzymują, że państwo stać na jego przyznawanie, oraz że znacząco przyczynia się do poprawy warunków bytowych polskich rodzin. Okazuje się jednak, że może on też doprowadzić do prawdziwej ruiny.

500 Plus kosztuje nas rocznie dziesiątki miliardów złotych. W 2018 roku jego koszt szacuje się na 24,5 miliarda. Władze utrzymują, że nie jest to wiele dla naszego budżetu, krytycy przypominają, że realne zadłużenie państwa jest wyższe, niż się nam mówi, a sporą zasługę w tym ma właśnie wzmożone rozdawnictwo. Prawdą jest jednak, iż dodatkowe setki złotych, które otrzymują polskie rodziny, pomogły wielu dzieciom np. w pierwszym w życiu wyjeździe nad Morze Bałtyckie i wyprowadzeniu ich z biedy. Fakt przyjmowania dodatku może być jednak także dyskryminujący. Przekonała się o tym nasza czytelniczka z Lublina, która o swoim dramacie powiadomiła nas za pomocą poczty elektronicznej. Na e-mail interwencyjny Pikio.pl przesłała wstrząsający opis swojej straszliwej sytuacji.

Przez 500 Plus otrzymuje niższe alimenty!

Pani Agata, bo tak przedstawiła się autorka wiadomości wysłanej na nasz interwencyjny adres e-mail, postanowiła powiadomić nas o swojej straszliwej sytuacji, której po części winny jest otrzymywany przez nią dodatek na dzieci. Ogromną rolę w tragedii odegrał też sąd, który zasądził na jej niekorzyść. Zdruzgotana lublinianka ma trójkę dzieci, z którymi mieszka na stancji. Na swoje pociechy otrzymuje odpowiedni dodatek z programu 500 Plus oraz alimenty od byłego męża. Niestety dla niej, Sąd w Puławach uznał, iż z racji przyjmowania pieniędzy od państwa należy jej się mniej pieniędzy od ojca jej dzieci. Jak pisze Pani Agata, od teraz otrzymuje jedynie 300 złotych alimentów na dziecko, co znacząca uszczupliło jej budżet. Poszkodowana jest jedyną osobą utrzymującą gospodarstwo domowe, a jak nam napisała, były mąż prowadzi działalność gospodarczą, zarabia kilka tysięcy złotych miesięcznie oraz posiada spory majątek. Zgodnie z przekazanymi nam informacjami, pani Agacie alimenty starczają jedynie na pieluchy, a na jej głowie są jeszcze opłaty, czynsz i zapewnienie żywności. Postawa sądu w tej sytuacji jest doprawdy niewiarygodna i skandaliczna. Z relacji naszej czytelniczki wynika, że Sąd wydawał wyrok, śmiejąc się jej w twarz i nie biorąc pod uwagę jej i tak trudnej sytuacji finansowej i idąc na rękę ojcu trójki jej dzieci, który ma być w stanie ponieść większe wydatki związane z alimentami. Przypomnijmy, że skandaliczny wyrok w tej sprawie wydał w Sąd w Puławach. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wpis Lewandowskiej doprowadził Polki do furii! „Wiejski pasztet z twarzą gnoma”
  2. Atak nożownika na polskich turystów! Nasze władze reagują
  3. Horror ws. Leppera wraca. Znane nazwisko zabójcy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News