Myśliwce jak z Gwiezdnych Wojen. Armia USA będzie miała samoloty z działami laserowymi

Myśliwce jak z Gwiezdnych Wojen. Armia USA będzie miała samoloty z działami laserowymi Źródło: źródło: fantasyflightgames.com, Northrop Grumman materiały prasowe

U.S. Airforce zawarło umowę z firmą Northrop Grumman Corporation. Ich kooperacja ma doprowadzić do przyspieszenia prac nad programem, którego celem jest wyposażenie myśliwce wojskowe w działa laserowe.

Okazuje się, że tak wyposażone samoloty będziemy mogli ujrzeć już w 2019 roku. Na ten rok planuje się bowiem pierwsze próby lotów myśliwców wyposażonych w działa laserowe. Tak szybka prezentacja samolotów bojowych nowej generacji ma być zapewniona przez współpracę laboratorium badawczego Sił Powietrznych USA z Northrop Grumman.

Cały program, który skupia się na stworzeniu działa laserowego i uzbrojenia w nie nowe myśliwce nazywa się SHiELD, czyli Self-Protect High Energy Laser Demonstrator. Mimo dużego optymizmu, jaki towarzyszy zawartej właśnie współpracy, wiceszef Northrop Grumman, Mark Skinner, podkreślił, że już wiadomo, co będzie sprawiało największą trudność. Jego zdaniem to celność nowej broni i system sterowania wiązką laserową.

Skinner wierzy jednak, że uda się wyposażyć w lasery myśliwce następnej generacji, a lotnictwo USA będzie zadowolone z nowych rozwiązań. Pierwsze efekty prac nad nowymi "laserowymi myśliwcami" ujrzeć mamy już za trzy lata.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: wprost.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News