Myśleliście, że już nic Was w polityce nie zaskoczy? Polski burmistrz właśnie ogłosił zakaz umierania

Myśleliście, że już nic Was w polityce nie zaskoczy? Polski burmistrz właśnie ogłosił zakaz umierania Źródło: fot. pixabay

Politycy to naprawdę inteligentni i kreatywni ludzie. Nie może być inaczej, skoro wymyślają pomysły, na które nie wpadliby filozofowie ani artyści, nie mówiąc już o zwykłym, szarym człowieku. Geniuszem nad geniuszami okazał się burmistrz Sejn, który rozwiązał największą tajemnicę ludzkości w niezwykle prosty sposób.

Śmierć od zawsze zajmowała szczególne miejsce w ludzkiej kulturze, niezależnie od aktualnego wieku czy szerokości geograficznej. Najwybitniejsi alchemicy i naukowcy od stuleci próbują wymyślić sposób na pokonanie śmierci. W tym celu próbowano wytworzyć kamień filozoficzny, a obecnie prowadzone są prace nad hibernacją. Ci, którzy nie próbują uniknąć śmierci, są nią zafascynowani. Artyści piszą o niej wiersze i malują na obrazach jej przerażające personifikacje. Duchowni wszystkich religii spierają się na temat tego, czy i co czeka ludzi po śmierci. Do tej pory - bezskutecznie. To co nie udało się najgenialniejszym jednostkom w dziejach ludzkości, żadnego problemu nie sprawiło Arkadiuszowi Nowalskiemu. 28 marca podczas specjalnej konferencji prasowej burmistrz Sejn uciął wszystkie zbędne dywagacje na temat śmierci i po prostu jej zakazał. Powód? Trywialnie prosty. Gdyby nie bohaterska decyzja burmistrza, w Sejnach zabrakłoby miejsca na cmentarzu. Obecnie zostało około 200 wolnych miejsc, a roczne zapotrzebowanie waha się od 95 do 120. Na szczęście, to już mieszkańcom Sejn nie grozi. Można? Można.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News