Mycie zębów, dentyści biją na alarm
pixabay.com jennyfriedrichs
Weronika Wasiak - 12 Maja 2020

Dentyści biją na alarm, popularny produkt do higieny może mieć fatalny wpływ na zęby. Lepiej go nie używać

Mycie zębów to jeden z ważniejszych elementów dbania o higienę w ciągu całego dnia. Należy zatem wracać szczególną uwagę na wykorzystywane do tego produkty. Nikt nie spodziewał się, że jeden z nich, z których wiele osób korzysta każdego dnia, zamiast pomóc może tylko zaszkodzić. Dentyści biją na alarm.

Mycie zębów zaleca się przynajmniej dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Niestety, ważna nie jest tylko sama częstotliwość, ale i produkty, jakich do tego używane. Ogromne znaczenie ma zarówno sama szczoteczka, wykorzystywana do mycia, a także pasta. Choć producenci mogą zarzekać się, że ich produkt jest najlepszy na rynku, często może być zupełnie odwrotnie. Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy, że zamiast pomagać, tylko sobie szkodzimy.

trudna zagadka logicznaWyjątkowo trudna zagadka dla najbystrzejszych fanów kryminałów. Kto ukradł zegarek?Czytaj dalej

Mycie zębów jednak nie takie proste? Dentyści ostrzegają przed popularnym produktem

Eksperci w zakresie stomatologi coraz częściej zwracają uwagę na skutki, do jakich może doprowadzić epidemia. Niestety, większość klinik dentystycznych wciąż pozostaje zamknięta, dlatego jak w rozmowie z zagranicznym tabloidem wyjaśnił cytowany przez Interię Larry David, pandemia może doprowadzić do poważnych problemów z uzębieniem. Chyba nikomu nie trzeba przypominać, jak ważne jest w takich okolicznościach dbanie o zęby i ogólną higienę jamy ustnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

- Nigdy nie lekceważ dobrego planu szczotkowania i nitkowania – mówiła w rozmowie z amerykańskim magazynem "Vogue” nowojorska dentystka dr Andi Miro, dodając, że ważne jest również płukanie jamy ustnej specjalnym płynem.

To właśnie wybranie odpowiedniego płynu może okazać się najbardziej kłopotliwe, bowiem jak przyznała lekarka, często wykorzystywany jest do tego nieodpowiedni produkt. By był w pełni bezpieczny, a co najważniejsze, by korzystnie wpływał na higienę jamy ustnej, płyn nie może być wykonany na bazie alkoholu.

Dzisiaj grzeje:

1. IMGW wydało żółte alerty dla 9 województw. Szczególnie wieczorem i w nocy trzeba uważać, będzie niebezpiecznie

2. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

- Unikaj preparatów na bazie alkoholu – mają tendencję do zmniejszania przepływu śliny, co osłabia naturalny mechanizm usuwania bakterii, wywołując nieświeży oddech - wyjaśnia ekspertka, podkreślając, że szczotkować zęby powinniśmy przynajmniej dwa razy dziennie, nitkować - przynajmniej raz, z kolei płukanie najlepiej praktykować po każdym myciu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Watykan po latach ujawnił wstrząsającą prawdę. Jakie były skutki drugiego zamachu na życie Jana Pawła II?
  2. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans
  3. Skandaliczne doniesienia brytyjskiej prasy. Książę Karol nie jest ojcem Harry'ego?
  4. Wyjątkowo trudna zagadka dla najbystrzejszych fanów kryminałów. Kto ukradł zegarek?
  5. Wszyscy kochali Elżbietę Czyżewską. Dopiero po jej śmierci wyszła na jaw przykra prawda, co się działo w jej domu
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News