Rasistowska organizacja Czarne Pantery pod przewodnictwem Hashima Nzinga, czarnoskórego muzułmanina, chce zabić wszystkich białych ludzi. 

Skrajnie lewicowa, rasistowska organizacja jest na liście organizacji szerzących mowę nienawiści. Grupa powstała w 1966 roku jako radykalny sprzeciw wobec „rasistowskiego rządu USA”. Najbardziej niechlubne karty jej historii zapisano już w latach 60. i 70. Czarne Pantery mają na sumieniu tortury i morderstwa białych ludzi. Przyrównywano je do czarnego odpowiednika Ku Klux Klanu, czyli rasistowskiej organizacji walczącej o supremację białych.

FBI próbowało rozbić struktury organizacji, ale formacja wciąż działa jako „Nowe Czarne Pantery”. Celem członków grupy jest mordowanie białych ludzi, których wciąż nazywają „panami niewolników”.

W Charleston, na wiecu „Uratujmy Czarny Kościół” wraz z innymi Panterami pojawił się Malik Zulu Shabazz, który wygłosił mowę na temat mordowania białych ludzi.

„Macie dokończyć misję zabicia białych panów i ich rodzin” – powiedział członek Panter. Mężczyzna lideruje organizacji „Czarni Prawnicy dla Sprawiedliwości”. Nawiązywał tym samym do planowanego, nieudanego powstania w 1822 w Charleston, podczas którego czarni mieli podpalić miasto, przejąć arsenał i mordować wszystkich napotkanych białych. Jego liderem był Denmark Vesey, który pragnął wymordować białych panów i ich rodziny. Zanim powstanie się rozpoczęło został aresztowany. Shabazz namawia, by dokończyć misję Veseya.

https://www.youtube.com/watch?v=mri2ZtPosvU&feature=youtu.be

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również

na podstawie: seoodwyk.pl