Jak przekonują specjaliści zajmujący się tematyką HIV i AIDS, wśród czarnoskórych społeczności Afrykańskich krajów wciąż panują prymitywne wierzenia. Jednym z najniebezpieczniejszych jest to, według którego seks z białymi kobietami lub dziewczynkami ma leczyć śmiertelne choroby.

Afryka jest kontynentem gdzie problem z HIV i AIDS jest największy. Szacuje się, że 22,5 miliona spośród 33,3 miliona nosicieli wirusa HIV na świecie to mieszkańcy Afryki. Tak dramatyczny stan wynika głównie z niewiedzy Afrykańczyków oraz ich często prymitywnych wierzeń, przez które zaraża się coraz więcej i więcej osób.

Jednym z najniebezpieczniejszych wierzeń rozpowszechnianych przez lokalnych szamanów jest to mówiące o tym, że wyleczyć się z HIV i AIDS można dzięki kontaktowi seksualnemu z małymi białymi dziewczynkami.

 – Mity rozpowszechniane przez miejscowych czarowników, które mówią na przykład o tym, że mężczyznę zakażonego wirusem HIV może uratować kontakt seksualny z albo dziewicą, albo białą kobietą, albo z małą dziewczynką, która nie miała jeszcze inicjacji. I to nakręca spiralę brutalnych zachowań i rozprzestrzeniania się choroby – mówi na wykładzie jedna z ekspertek w dziedzinie badań nad HIV i AIDS.

https://www.youtube.com/watch?v=zMpp39aTwTI

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również