Wszyscy byli zajęci Mundialem, a PiS po cichu podjął PRZEŁOMOWĄ decyzję

Wszyscy byli zajęci Mundialem, a PiS po cichu podjął PRZEŁOMOWĄ decyzję

Mundial odciągnął uwagę wszystkich Polaków od tego, co dzieje się na arenie politycznej. Podczas gdy trzymaliśmy kciuki za reprezentację Polski, PiS po cichu podjął przełomową decyzję. Korzystając z nieuwagi wyborców, politycy zrobili swoje.

Podczas Mundialu wszyscy skupiają się na sporcie. Korzystając z tego, nasi politycy podejmują interesujące decyzje, które odbiją się na nas wszystkich. PiS wykorzystał nieuwagę obywateli do podjęcia kluczowej decyzji. Na niższy VAT poczekamy sobie jeszcze bardzo długo. Obowiązujące podwyższone stawki staną się normą. Co prawda mają być automatycznie obniżane w czasie gospodarczej prosperity, ale to mimo wszystko marne pocieszenie.

PiS szykuje zmiany

Przed resortem Czerwińskiej poważne decyzję w sprawie podatku od towarów i usług, a to dlatego, że z końcem roku przestaje obowiązywać „tymczasowa” podwyżka stawek wprowadzona przez rząd PO-PSL. Wpisanie obowiązujących stawek do ustawy jest coraz bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem. - Powrót do niższych stawek nie ma sensu, bo konsument i tak ich nie zauważy – tak sprawę ocenia resort finansów. Chociaż obniżek całkowicie nie wyklucza, to wyraźnie nie jest do nich skory. Jesienią Ministerstwo Finansów przedstawi ostateczną wersję projektu zmian w ustawie o VAT. Aktualny system, który jest oparty na Polskiej Klasyfikacji Towarów i Usług stosowanej przez GUS, rodzi wiele nieporozumień, a podatnicy nie zawsze wiedzą, którą stawkę zastosować. Po zmianach ma być im łatwiej. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ekspert Polsatu ostatecznie upokorzył polskich reprezentantów. Kadra ośmieszona NA ŻYWO
  2. Pawłowicz zaatakowała piłkarzy. Boniek odpowiedział jej w mistrzowskim stylu
  3. Mundial 2018: Koszmar reprezentanta. W pokoju znalazł ciała martwych rodziców
  4. Kaczyński przemówi do narodu. W partii ogromna burza
  5. Kinga Duda zniknęła. Córka Prezydenta „jakby rozpłynęła się w powietrzu”
Źródło: gospodarka.dziennik.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News