Tragedia tuż przed mundialem. U b. reprezentanta Polski zdiagnozowano raka

Tragedia tuż przed mundialem. U b. reprezentanta Polski zdiagnozowano raka Źródło: fot. Pixabay

Zbliża się najważniejszy dla piłkarzy, sportowy moment - mundial. Niestety, nie wszyscy mogą się skupić na sportowych emocjach. Jeden z piłkarzy teraz walczy o życie i zdrowie. Gwiazdor piłki nożnej usłyszał diagnozę. Wiadomo już, że zabija go nowotwór. 

Taka diagnoza zawsze jest punktem zwrotnym w ludzkim życiu. Ten gwiazdor reprezentacji Polski przekonał się o tym dobitnie. Walczy o życie i zdrowie, robi wszystko by nowotwór go nie zabił. - Nie dopuszczam do siebie myśli, że jestem poważnie chory, upieram się, że to drobne, przejściowe problemy. Nie myślę, że za rok albo dwa nie będzie mnie na świecie - mówi o swojej walce były piłkarz reprezentacji, walczący z nowotworem złośliwym.

Być może Mundial doda mu skrzydeł

Paweł Kryszałowicz ma za sobą już operację i wciąż przechodzi nowe badania. Jego pozytywne nastawienie na pewno pomaga w trudnej walce z chorobą. - Oczywiście mógłbym się położyć, nic nie robić, załamać ręce, płakać bez przerwy - ale to przecież nic nie pomoże. Nie będę czuł się dzięki temu lepiej" - mówi Kryszałowicz. Chociaż stara się być dzielny, na początku miał także bardzo trudne momenty załamania. W końcu diagnoza: "nowotwór złośliwy" to dla każdego szok. - Tylko na początku miałem bardzo trudne trzy dni. Przyszedł wynik: "nowotwór złośliwy", nawet te słowa wypowiedziane na głos brzmią źle, złowrogo, smutno. Wygrały ze mną emocje i przez jakiś czas mną rządziły - opowiadał. Reprezentacja Polski na pewno trzyma kciuki za kolegę, który ciężko choruje. Jak sam mówi, aktualnie połowę życia spędza w klinikach, jeździ od szpitala do szpitala. Teraz chciałby się stać przykładem na to, że nowotwór złośliwy jelita grubego również można pokonać. My także trzymamy za niego kciuki. Być może zbliżający się Mundial wzbudzi w sportowcu jeszcze się większą wolę walki, w końcu, chociaż nie należy już do reprezentacji, doskonale wie, co czują jego koledzy, którzy będą walczyć w Rosji. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Córka Łapickiego śmiertelnie chora. Przerwała milczenie ws. młodej żony ojca
  2. Oliwia Bieniuk całuje się z chłopakiem. Jest zdjęcie
  3. Fatalna przygoda Dody. Chce odwołać koncerty
  4. Powody, dla których mężczyźni wolą kobiety po 40-stce
  5. Po rozstaniu z Renulką, Wojewódzki wreszcie się przyznał. Fani go wspierają
Źródło: sportowefakty.wp.pl  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News