Skandal na Mundialu! FIFA próbowała zatuszować ogromną aferę

Skandal na Mundialu! FIFA próbowała zatuszować ogromną aferę Źródło:

Mundial 2018 może przejść do historii jako jedna z najbardziej kontrowersyjnych imprez piłkarskich w historii. FIFA musi obecnie odpowiedzieć na poważne zarzuty, według których federacja zatuszowała ogromny dopingowy skandal.

Rosyjska reprezentacja idzie przez tegoroczne mistrzostwa niczym przysłowiowa burza. Wielu kibiców zaczęło więc nieśmiało oskarżać piłkarzy Stanisława Czerczesowa o stosowanie nieczystych zagrań, które mają zapewnić im zwycięstwo w turnieju.

Mundial 2018: kontrowersje wokół kadry Rosji

Chociaż rosyjska federacja otwarcie zaprzecza, aby krajowi zawodnicy byli zamieszani w aferę dopingową, innego zdania są dziennikarze "Mail on Sunday". Zapewniają bowiem, że podobny problem mógł dotyczyć aż 34 zawodników związanych z kadrą. Co ciekawe, FIFA miała doskonale wiedzieć o zamienianiu próbek w rosyjskich laboratoriach oraz innych dowodach na oszustwa, jednak przemilczała całą sprawę. Od ponad roku tłumaczy za to jedynie, że "śledztwo niezmiennie trwa".

Mocne oskarżenia wobec FIFA

Nie wiadomo, czy doniesienia tygodnika znajdują jakiekolwiek potwierdzenie w rzeczywistości. Oskarżenia niezwykle wstrząsnęły jednak kibicami, którzy zebrali się w Rosji z okazji turnieju. Najważniejszym dowodem, na który powołują się media, ma być przypadek Rusłana Kambołowa. Piłkarz nie gra na mundialu z powodu rzekomej kontuzji. Dziennikarze twierdzą jednak, iż według ich źródeł zawodnikowi nic nie dolega, ale był najmocniej zamieszany w dopingową aferę, którą chce się obecnie zatuszować. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kolejne sensacyjne zmiany! Znamy skład polskiej reprezentacji w meczu z Kolumbią
  2. Tylko nie to! Mecz Polska Kolumbia będzie prowadził najgorszy sędzia na Mundialu
  3. Justyna Żyła przekroczyła wszelkie granice. Okrutnie poniżyła męża, wszystko zrelacjonowała
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News