Mundial 2018 wzbudza emocje nawet już po odpadnięciu polskiej kadry z zawodów. Zupełnie niespodziewane zdarzenie miało miejsce w studio telewizyjnym po jednym z meczów 1/8 finału. Komentatorzy pokłócili się na żywo i zaczęli sobie ubliżać.

Po niedzielnym meczu z Rosją Hiszpania zakończyła swoją przygodę z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Mecz między gospodarzami a Mistrzami Świata z 2010 roku rozstrzygnąć musiały rzuty karne, bowiem żadna z drużyn nie była w stanie wygrać meczu w regulaminowym czasie gry.

O awansie Rosji do ćwierćfinału zadecydował ostatni, obroniony przez rosyjskiego bramkarza karny. W pomeczowym studio TVP doszło jednak do sporu, czy nie powinien on zostać powtórzony.

Mundial 2018. kłótnia w studio telewizyjnym

W spór wdali się były prezes PZPN Michał Listkiewicz i legendarny polski bramkarz, ojciec gwiazdy reprezentacji – Maciej Szczęsny. Zdaniem Szczęsnego sędzia powinien powtórzyć karny, ponieważ rosyjski bramkarz wcześniej, niż zezwalają na to przepisy, wyszedł z bramki.

Tymczasem Listkiewicz podkreślał, że zgodnie z wytycznymi FIFA karne powtarza się tylko w przypadku, kiedy zachowanie bramkarza wpływa na zachowanie strzelającego piłkarza.

Dwaj komentatorzy pokłócili się o to, jak należy rozumieć ten zapis. W pewnym momencie doszło wręcz do wyzwisk. Były bramkarz stwierdził, że Listkiewicz powinien pobrać lekcje z geometrii. Były prezes PZPN oburzony zarzuceniem mu ignorancji odparł, że z geometrii miał 5. W odpowiedzi usłyszał, że to musiało być… dawno temu.

Mundial 2018. Emocje z każdym dniem rosną

W sobotę i w niedzielę odbyły się pierwsze 4 mecze 1/8 finału Mistrzostw Świata. Kolejnych 4 ćwierćfinalistów poznamy w poniedziałek i wtorek. W Poniedziałek Brazylia zmierzy się z Meksykiem o 16, zaś Belgia z Japonią o 20.

We wtorek ostatnie mecze 1/8 finału. O godzinie 16 Szwecja powalczy o awans ze Szwajcarią zaś o 20 – Kolumbia zmierzy się z Anglią. Wszystkie mecze można oglądać na antenie TVP lub za pomocą internetowej platformy sport.tvp.pl.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Czołowy piłkarz reprezentacji zabił człowieka po powrocie z Mundialu
  2. Pola Lis załamana. Zrozpaczona gwiazda cierpi przez Lewandowskiego
  3. To nie koniec wstydu. Lewandowski został właśnie upokorzony na cały świat

Memy po meczu Polska-Japonia. Żegnamy się z mundialem


MEMY po porażce Niemiec na mundialu. Polacy "żegnają" sąsiadów