Policja wparowała na mszę w Białymstoku. Wszystko w związku z zakazami epidemicznymi

Policja wparowała na mszę w Białymstoku. Wszystko w związku z zakazami epidemicznymi Źródło: wikipedia wpedzich

Msza w Białymstoku została odprawiona pomimo wydanego zakazu w związku z epidemią koronawirusa. Na miejscu interweniowała policja.

Msza w kościele w Białymstoku została odprawiona pomimo wyraźnych zaleceń władz w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Na miejscu pojawiła się policja. 

Z powodu obostrzeń wynikających z ryzyka zarażenia się koronawirusem w Polsce, ale także na świecie, kościoły i wierni znaleźli się w ciężkiej sytuacji. Wierni, którzy chcą uczestniczyć w mszach, mogą wybrać spośród tych, które odbywają się w internecie, w radio czy są transmitowane w telewizji. Zgodnie z zakazem przebywania w grupach powyżej 50 osób msze nie są odprawiane przy uczestnictwie wiernych. 

Msza w Białymstoku. Policja zakończyła liturgię 

Msza, która odbyła się w Białymstoku była złamaniem tego zakazu. W niedzielę 22 marca w parafii na osiedlu Nowe Miasto obyła się msza święta z uczestnictwem wiernych, których zgodnie ze słowami proboszcza mogło być w kościele około 70. Proboszcz cerkwi św. Jerzego, ks. Grzegorz Misijuk, w rozmowie z Radiem Białystok przyznał, że msza została przerwana przez interwencję policji.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz Grzegorz Misijuk przyznał, że wierni zbierali się w ciągu mszy i nie chciał upominać nikogo, by opuścił kościół. Zgodnie ze słowami duchownego, wierni przebywali w kościele w odstępach, nie gromadzili się w jednym miejscu. Policja, która pojawiła się na miejscu, nie przegoniła nikogo z kościoła. Spisała jedynie raport i odjechała. 

Księża nie będą wypraszać wiernych. Msza będzie się odbywać 

- Rzeczywiście, mieliśmy takie zdarzenie. Około godziny 8 wpłynęło zgłoszenie o tym, że na nabożeństwie prawosławnym przebywa powyżej 50 osób. Funkcjonariusze rozmawiali z księdzem, przekazali też informację zgromadzonym o ewentualnym zagrożeniu epidemiologicznym. Teraz trwa postępowanie, które wyjaśni, czy sprawa trafi do sądu - przekazała białostocka policja. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

Ze względu na sytuację związaną z zakazami epidemicznymi wierni będą mogli skorzystać z większej ilości mszy. Księża zachęcają, by parafianie pojawiali się na mszach, które odprawiane są w ciągu tygodnia. Dzięki wybieraniu mszy w tygodniu ryzyko łamania zakazu jest dużo mniejsze niż podczas niedzielnych spotkań. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Krzysztof Krawczyk pogrążył się w smutku. Informacja o śmierci była zupełnie niespodziewana
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News