Od dziś wchodzą w życie istotne zasady. Dotyczą tysięcy Polaków

Od dziś wchodzą w życie istotne zasady. Dotyczą tysięcy Polaków Źródło: .

Msza święta jest dla wielu Polaków bardzo ważnym elementem niedzielnego popołudnia. Dlatego też decyzja rządu o zmniejszeniu ograniczeń dotyczących wiernych zebranych w kościołach została przyjęta ze sporym entuzjazmem. Zmiany wchodzą w życie już dzisiaj, w niedzielę 17 maja, dzień przed setnymi urodzinami Jana Pawła II. Wiadomo już, ilu wiernych będzie mogło być w jednej świątyni.

Niedzielna msza święta to jeden z ważniejszych elementów regularnej praktyki katolików. W czasie kwarantanny w kościołach drastycznie zmniejszono dopuszczalną ilość wiernych, jacy mogli się gromadzić w kościele. Episkopat udzielił dyspensy, pozwalając na uczestniczenie w mszy duchowo - dzięki transmisji online. Teraz powoli wracamy do "normalności".

Msza święta dla większej ilości wiernych

- Na setne urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, który zmienił losy świata, zmienił losy Polski, od najbliżej niedzieli chcemy, żeby to była jedna osoba na 10 metrów (kwadratowych) w całej powierzchni kościoła, kaplicy, w której odbywa się nabożeństwo i myślę, że dzięki temu więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w mszach świętych, nabożeństwach - zapowiadał Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Wcześniej obowiązujący limit wynosił jednego wiernego na 15 metrów kwadratowych świątyni. Warto zainteresować się stroną internetową swojej parafii, bądź tablicą z ogłoszeniami parafialnymi, najprawdopodobniej stamtąd dowiemy się, ile osób wejdzie do świątyni w naszej parafii. Ponadto niektóre świątynie umożliwiają uczestnictwo we mszy, stojąc na zewnątrz, przed świątynią, co w połączeniu z dobrą, majową pogodą pozwoli większej ilości osób w uczestnictwie w nabożeństwie.

W kościołach wciąż panuje reżim sanitarny, którego zasad należy przestrzegać

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W kościołach wciąż obowiązują zasady reżimu sanitarnego. To znaczy, że wierni są zobowiązani do tego, aby w miejscu kultu również nosić maseczki. Jedynie księża sprawujący liturgię nie są zobowiązani zakładać maseczki, ale już podczas bezpośredniego spotkania wiernymi w parafii muszą mieć ją założoną. Ponadto powinni pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych wiernych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzisiaj wszyscy czekali na wiadomości ministerstwa zdrowia. W końcu się pojawiły, są kolejne ofiary epidemii w Polsce
2. Mama przyjrzała się zdjęciu synka i zamarła. Było o krok od tragedii

Zdecydowano się także na pozostawienie pustych kropielnic. Zaapelowano do księży i nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej, aby dezynfekowali przed eucharystią ręce. Ponadto przypomina się wiernym o możliwości przyjęcia komunii "na rękę". W wypadku osób, które naprawdę boją się zarażenia, wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w mszy świętej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 79-latka została żywcem pogrzebana w grobie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce nie mogli uwierzyć w to, co zastali
  2. Polski gwiazdor zaręczył się z miss. Jego przyszła żona wygląda obłędnie (FOTO)
  3. Tragedia w centrum Polski. Nie żyje kobieta, kilkoro dzieci w szpitalu
  4. Największe miasta w Polsce właśnie wprowadziły dokuczliwe ograniczenia. Wszystko przez suszę
  5. Mąż przez pomyłkę wysłał SMS-a do żony zamiast do kolegi. Przeczytała wiadomość i zamarła
  6. Przed pójściem spać nałóż miód na liść kapusty. Spodziewaj się ogromnego efektu

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News