Minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski, oświadczył w rozmowie z mediami, że przewodniczący Rady Europejskiej ma czas do maja przyszłego roku, by zmienić swój stosunek do rządzącej partii w Polsce – Prawa i Sprawiedliwości. 

Szef polskiej dyplomacji, Witold Waszczykowski postawił byłemu premierowi Polski, Donaldowi Tuskowi warunek. Albo przewodniczący Rady Europejskiej zmieni swój negatywny stosunek do Prawa i Sprawiedliwości, albo obóz rządzący w Polsce nie poprze jego kandydatury na drugą kadencję w Brukseli.

 – Problem polega na tym, że przez dwa lata – ciesząc się oczywiście, że Polak piastuje istotne stanowisko – nie otrzymaliśmy żadnej rekompensaty jako Polska. I nie jest prawdą, że urzędnik państwowy, którzy przejmuje wysokie międzynarodowe stanowisko staje się całkowicie neutralny. Pan Donald Tusk takiego zainteresowania bezpieczeństwem i interesem kraju Polski nie wykazał – przekonywał minister spraw zagranicznych.

 – Pan Donald Tusk ma czas do maja, bo w maju te decyzje będą podejmowane (o poparciu dla jego kandydatury – przyp. red.), aby zmienić swoje stanowisko, swój stosunek i postawę do polskiego rządu – oświadczył minister Waszczykowski.

bh

...

Zobacz również