Komisja Europejska coraz bardziej naciska na Stany Zjednoczone w kwestii zniesienia wiz dla krajów członkowskich Unii Europejskiej. Jednym z narzędzi, które ma zmusić USA do zniesienia wiz jest wprowadzenie wiz dla Amerykanów. Jak dowiedziało się z kolei Radio Zet, polskie MSZ popiera działania KE w tej kwestii.

Jak informowaliśmy wcześniej, Komisja Europejska poważnie rozważa wprowadzenie wiz dla obywateli Stanów Zjednoczonych i Kanady jeśli obydwa kraje nie zniosą ograniczeń wizowych. W przypadku Stanów Zjednoczonych chodzi o ograniczenia wizowe dla obywateli Polski, Rumuni, Bułgarii, Cypru i Chorwacji, a w przypadku Kanady dla Bułgarów i Rumunów.

Dotychczasowe negocjacje w tej sprawie nie przynoszą jednak żadnych rezultatów więc Komisja Europejska zagroziła Stanom i Kanadzie, że zacznie prace nad wprowadzeniem ograniczeń wizowych dla obywateli tych dwóch krajów.

Aktualnie Komisja Europejska zażądała od krajów członkowskich stanowisk i opinii w tej sprawie.

Jak dowiedział się reporter Radia Zet, Polska wstępnie popiera pomysł KE dotyczący zawieszenia ruchu bezwizowego z USA i Kanadą. Jeśli do tego by doszło to Amerykanie, jeśli będą chcieli przybyć na europejski kontynent to będą zmuszeni ubiegać się o wizę.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: radio zet

...

Zobacz również