Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we współpracy z Urzędem do Spraw Cudzoziemców i Polskim Forum Migracyjnym organizują warsztaty dla dziennikarzy. Nie wiadomo dokładnie w jakim celu postanowiono „edukować” dziennikarzy w zakresie „faktów i mitów” na temat uchodźców i muzułmanów. 

„Urząd do Spraw Cudzoziemców i Polskie Forum Migracyjne zapraszają dziennikarzy na warsztaty poświęcone tematyce uchodźczej. Warsztaty odbędą się 29.09.2015 roku w Ośrodku recepcyjnym – Dębak” – czytamy na stronie MSW. Organizatorzy zapewniają darmowy transport oraz obiad, ale zastrzegają sobie prawo do rejestrowania uczestników „w związku z dużym zainteresowaniem”.

Z danych udostępnionych przez ministerstwo dowiadujemy się, że podczas 4-godzinnych warsztatów będzie można dowiedzieć się „jak to jest być uchodźcą?”. Organizatorzy twierdzą, że obalą mity na ich temat, a przedstawią same fakty. Podczas warsztatów będzie można zadawać pytania ekspertom. Poniżej elementy 4-godzinnego planu:

„Ja, muzułmanka” – spotkanie z uchodźczynią,
„Moje życie w Polsce” – poznaj historie uchodźców.
„Fakty i mity” – eksperci o uchodźcach.

Informacja zbiegła się z szokującymi, aczkolwiek nieoficjalnymi wieściami z TVP, odnośnie szkolenia dziennikarzy w temacie imigrantów, jak również płaceniu gościom za proimigranckie wypowiedzi (czytaj więcej). Informacje te pochodzą od byłego redaktora naczelnego „Uważam Rze” Rafała Otoka-Frąckiewicza. W związku z tym prawicowe serwisy, jak niezależna.pl, insynuują, że warsztaty to również element edukowania dziennikarzy w stronę proimigrancką.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również

Zobacz również