Z wody wyłowiono dwa ciała kobiet. Okazało się, że to mistrzynie świata, szczegóły ich śmierci są porażające

Z wody wyłowiono dwa ciała kobiet. Okazało się, że to mistrzynie świata, szczegóły ich śmierci są porażające Źródło: Instagram/Fatima Zhagupova

Morze porwało dwie sportsmenki. Jedna z nich była mistrzynią, druga wicemistrzynią świata w swojej kategorii. Kąpały się w niedozwolonym miejscu. W takich warunkach, że ratownicy mogli jedynie rozłożyć ręce.

Wzburzone morze nie jest najlepszym miejscem do kąpieli. Mimo to, jedna ze sportsmenek biorąca udział w zgrupowaniu, postanowiła spróbować swoich sił. Niestety, skończyło się to tragicznie, a woda pochłonęła także drugą sportsmenkę, która próbowała ratować koleżankę.

Morze zabrało dwie mistrzynie świata. Tragiczny finał zgrupowania

33-letnia Fatima Żagupowa i 27-letnia Elina Gismajewa to kolejno mistrzyni oraz wicemistrzyni świata w kickboxingu. Obie przebywały na zgrupowaniu rosyjskiej kadry w Sewastopolu. Jedna z nich popełniła fatalny błąd, który kosztował życie jej oraz jej koleżanki.

Incydent wydarzył się w miejscu, które media opisują jako "nieprzeznaczone do pływania". Do wody pierwsza weszła Gismiejowa, jednak po chwili przestała sobie radzić z żywiołem. Zauważyła to starsza koleżanka - Żagupowa, która od razu rzuciła się do wody, żeby ratować reprezentantkę Rosji. Zaryzykowała jednak zbyt wiele, bo wzburzona woda porwała również 33-latkę. Ponadto, jak twierdzą jej znajomi, sama nie pływała najlepiej.

Ratownicy nic nie mogli zrobić. Wzburzone morze utrudniało działania

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nieprzychylny rozwój wypadków obserwowali inni sportowcy, którzy również przebywali na zgrupowaniu. Próbowano ratować koleżanki, ale na niewiele się to zdało. Ratownicy również nie mogli działać z powodu trudnych warunków pogodowych, które utrudniały widoczność i zwiększały zagrożenie.

- Nie pomogło rzucenie liny, dziewczyny jej nie złapały. Wezwano ratowników. Oni po przyjeździe zobaczyli tylko jedno ciało, ale z powodu sztormu nie mogli go wyłowić. Rano morze się uspokoiło. Najpierw znaleźli Elinę, a pół godziny później Fatimę - relacjonowała koleżanka z pokoju mistrzyni świata, Anna Poskrebyszewa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuchciński wcale nie zamierzał podać się do dymisji. Znamy szokujące kulisy jego odejścia, Kaczyński w tle
2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

Do dramatu sportsmenek doszło w ostatnim dniu zgrupowania, 4 sierpnia. Rosyjska federacja kickboxingu poinformowała za pośrednictwem oficjalnych stron na mediach społecznościowych, że ogłasza żałobę, oraz złożyła kondolencje rodzinie i bliskim.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Donald Tusk wolałby, żeby to zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co zrobił złamie wam serce
  3. Przyłapana na gorącym uczynku. Siostra pokazała jej kłamstwo w internecie
  4. Ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom. U boku 12-latki stał 65-letni mężczyzna
  5. To był najbardziej szokujący odcinek "Świata według Kiepskich". Fani zamarli

Źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News