Sensacyjna decyzja Morawieckiego! Właśnie powołał 3 NOWYCH ministrów

Sensacyjna decyzja Morawieckiego! Właśnie powołał 3 NOWYCH ministrów

To wiadomość z ostatniej chwili! Właśnie pojawiła się informacja o kolejnych powołaniach ministerialnych. Aż trzej nowi ministrowie zasiądą w polskim rządzie. Ta nominacja to zaskoczenie.

Chociaż od rekonstrukcji rządu minęło już trochę czasu, to wciąż trwają zmiany i przetasowania w Radzie Ministrów. Właśnie pojawiła się zaskakująca informacja o nowych powołaniach ministerialnych. ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Rekonstrukcja rządu to był początek. Ogłoszono zmianę szefostwa PiS! W nowo powstałym Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju powołano trzech wiceministrów. Instytucja ta zastąpiła istniejące dotąd Ministerstwo Rozwoju, którym - nawet po objęciu stanowiska premiera - kierował Mateusz Morawiecki.

Nowi ministrowie

Nowymi wiceministrami zostali Witold Słowik, Paweł Chorąży i Adam Hamryszczak. Wszyscy trzej pełnili dotąd funkcję podsekretarzy stanu w ministerstwie rozwoju. Ich nominacja oznacza, że teraz będą zastępcami szefa resortu, Jerzego Kwiecińskiego. Aż dotąd ich nazwiska były mało znane. Witold Słowik zajmował się dotąd w resorcie rozwoju dystrybucją środków finansowych pochodzących z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Prócz tego odpowiadał także Partnerstwo Publiczno-Prywatne. ZOBACZ TAKŻE: Sztab kryzysowy PiS! Wszystko się sypie, ministrowie z hukiem na bruk Paweł Chorąży jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju zajmował się programami: Kapitał Ludzki, Wiedza Edukacja Rozwój i Polska Cyfrowa. Prócz tego odpowiadał za projekty związane z partnerstwem międzynarodowym, w tym sprawował nadzór nad realizacją zadań Centrum Projektów Europejskich. Adam Hamryszczak odpowiadał w resorcie za partnerstwo wschodnie oraz programy Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Zajmował się także rozwojem regionalnym w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.
Następny artykuł