Kiedy rząd Beaty Szydło rozpoczął ogromne zmiany na stanowiskach prezesów największych państwowych koncernów, na giełdzie widać było strach i niepewność. Jak się jednak okazuje, pomysły wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość okazały się bardzo skuteczne, a WIG PiS był najlepszą inwestycją ostatnich lat.

Ogromne i hurtowe wręcz zmiany na fotelach prezesów państwowych koncernów zniechęciły wielu inwestorów. Teraz jednak mogą oni żałować, że nie zaufali rządowi Beaty Szydło. Spółki, które objęła swego rodzaju reforma wprowadzona przez PiS, zarabiają bowiem teraz tak dużo, jak rzadko zdarzało się w ich historii. Niektóre pobiły nawet swoje rekordy. Bez wątpienia notują więc dobrą passę.

Najwyższy zysk udało się uzyskać Tauronowi. Kolejne miejsca zajęły PKN Orlen, PGNiG,  JSW, a nawet KGHM. Wartość giełdowa państwowych koncernów wzrosła więc o 36 mld zł, tj. z 232 mld zł do 268 mld zł w czasie od 26 października 2015 r. do 31 maja 2017 r.

Eksperci źródła sukcesu doszukują się w działaniach rządu, pozytywnie wpływających na sytuację m.in. na rynku paliw. Dodatkowo niektórym firmom sprzyjała po prostu sytuacja rynkowa. Wielu znawców tematu zaznacza także, że nowi prezesi poradzili sobie znacznie lepiej, niż inwestorzy początkowo zakładali.

Te wydarzenia to fantastyczne wieści dla Mateusza Morawieckiego. Krytykowany ze wszystkich stron superminister może bowiem unieść głowę i odpowiedzieć krytykom na stawiane zarzuty. To dla niego prawdopodobnie największy sukces od dnia wygrania wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość. Trudno więc dziwić się radości ministra.

...

Zobacz również