Morawiecki w 2017: Nie wprowadzę żadnych podatków. Wczoraj: Będzie nowy podatek

Morawiecki w 2017: Nie wprowadzę żadnych podatków. Wczoraj: Będzie nowy podatek Źródło: fot. flickr.com

Od środy w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej trwa protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Nie jest to pierwsza tego typu demonstracja, gdyż podobne odbywały się już za poprzedniej koalicji rządzącej. Mateusz Morawiecki, by udobruchać protestujących, zapowiedział nową daninę, którą sfinansuje nowym podatkiem, choć wcześniej obiecywał, że takowych wprowadzał nie będzie.

W listopadzie ubiegłego roku wciąż minister finansów, Mateusz Morawiecki, odpowiadając na pytania dziennikarzy, stwierdził, iż na jego posterunku nie pojawią się żadne nowe podatki, a nastąpi jedynie ich obniżenie. Wiązało się to z polityką resortu i rządu, który od samego początku swojego istnienia zapowiadał ułatwienia dla przedsiębiorców i zwykłych, bogacących się obywateli. Rząd w tamtym czasie odnosił faktycznie pewne sukcesy. Okazało się, że program 500+ da się jakoś utrzymać, a ściągalność podatku VAT, o co tak zabiegał właśnie obecny premier, poprawiła się. Obietnica w postaci nietworzenia nowego opodatkowania została jednak złamana kilka miesięcy po tym, jak ją złożono. Jak zapowiedział prezes Rady Ministrów, nowy podatek będzie. Jego wysokość nie została jeszcze ustalona, ale wiadomo, kto na tej decyzji straci.

Morawiecki zapowiedział nową daninę!

Zapowiedź zrezygnowania z nowych podatków i podjęcie walki z nieszczelnością fiskusa było odpowiedzią na prośby i potrzeby głównie przedsiębiorców, dla których także uchwalono Konstytucję Biznesu. Dziś o pomoc do władz zwrócili się niepełnosprawni i ich rodzice i opiekunowie. Mateusz Morawiecki pod wpływem nagłej potrzeby zapomniał o swojej obietnicy z listopada i zapowiedział, że na poczet pomocy finansowej osobom najbardziej potrzebującym, przekazać pieniądze rządowi będą musieli najbogatsi. - Dzisiaj chcemy zaproponować, by ci ludzie, którzy są najbardziej poszkodowani przez los, zostali dodatkowo wsparci [...] Dlatego zaproponujemy w najbliższym czasie specjalną daninę solidarnościową - taką, by najbardziej zamożni ludzie, najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, by złożyć się na tych najbardziej potrzebujących - powiedział Mateusz Morawiecki.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będzie skandal! Polscy politycy ogłaszają bojkot mundialu
  2. Fani załamani. Odchodzi wielka gwiazda TVN
  3. Była dziewczyna Aviciego przerywa milczenie. Ujawniła wstrząsające słowa muzyka
źródło: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News