Morawiecki bierze się za "kiboli". Zaplanowano spotkanie

Morawiecki bierze się za "kiboli". Zaplanowano spotkanie Źródło: fot. youtube.com

Kibolstwo na stadionach jest problemem palącym nie tylko dla właścicieli i zawodników klubów, ale również dla rządu, który z oczywistych powodów nie życzy sobie rozrób na stadionach i niepokoju poza nimi. Po ostatnich wydarzeniach na polskich boiskach Mateusz Morawiecki postanowił wziąć się za chuliganów. W tym celu zostanie zorganizowane specjalne spotkanie.

Piłka nożna budzi ogromne emocje i ściąga na stadiony dziesiątki tysięcy ludzi, a jeszcze więcej przez telewizory. Oprócz pięknych ludzkich emocji, jak smutek czy radość budzi również te najgorsze, zwierzęce instynkty - chęć zemsty, przemoc, nienawiść. Efektem zacietrzewienia niektórych sympatyków piłkarskich klubów są krwawe wojny, które potrafią trwać latami. Przykładem jest, chociażby szczera nienawiść między dwoma klubami z Glasgow - Celticiem i Rangers, która napędzana przez religijną wrogość katolików i protestantów, udziela się nie tylko stadionowym bandytom, ale nawet zawodnikom. Nie trudno znaleźć przykłady podobnej głupoty w naszym kraju. Przypomnijmy realną bitwę z 2003 roku, do której doszło na ulicach Wrocławia. Starły się wówczas setki kibiców gdyńskiej Arki i wrocławskiego Śląska, w której bestialsko zadźgany nożem został jeden z kibiców Arki.

Mateusz Morawiecki bierze się za kiboli

Tragedie i zapowiedzi kolejnych rządów, a nawet zamykanie stadionów na nic się nie zdały, gdyż nad Wisłą wciąż dochodzi do chuligańskich wybryków, lecz już nie tak brutalnych, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Uwagę Prezesa Rady Ministrów zwróciły ostatnie wydarzenia w polskiej lidze i Pucharze Polski. Podczas ostatniej kolejki Ekstraklasy, jeszcze, gdy trwał mecz Lecha Poznań i Legii Warszawa, na murawę wbiegli kibole, co doprowadziło do przedwczesnego zakończenia meczu i przeniesienia ceremonii przyznania medali za mistrzostwo do stolicy. Podczas finału Pucharu natomiast nadmierna ilość pirotechniki zakłóciła spotkanie. Premier chcąc zmienić tę sytuację i w końcu doprowadzić do faktycznego zakończenia stadionowych problemów, zaplanował specjalną konferencję na wtorek. Uczestniczyć w niej będą członkowie rządu i prezes PZPN. - Organizujemy - i to bardzo wkrótce - już we wtorek najbliższy, taki - nazwijmy to - okrągły stół [...], rozmowy z szefami głównych klubów, którzy występują w lidze europejskiej, lidze mistrzów, czy eliminacjach do ligi mistrzów. Oczywiście będą w nim uczestniczyli pan minister Brudziński (szef MSWiA - red.), pan minister Bańka (minister sportu), a także szef PZPN Zbigniew Boniek. I w takim gronie chcemy dyskutować. [...] Zaostrzenie kar tutaj jest możliwe. Przede wszystkim chcemy to zrobić z PZPN-em, z Ekstraklasą i ze środowiskami prawdziwych kibiców. Bo ja chcę, żeby stadiony były miejscami, na które mogą przychodzić mamy z dziećmi - tak to powiedzmy w Dzień Matki. Po prostu muszą to być bezpieczne miejsca i do tego będziemy dążyć - powiedział Mateusz Morawiecki. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Burdy na spotkaniach z Kuchcińskim! Wkroczyła policja
  2. Na dobre zapisał się w historii nauki. Świat opłakuje jego śmierć
  3. Skandal w Pułtusku. Ksiądz SPOLICZKOWAŁ 10-latka w kościele
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News