Ojciec Mateusza Morawieckiego narobił wielkich długów. Do akcji wkroczyła prokuratura

Ojciec Mateusza Morawieckiego narobił wielkich długów. Do akcji wkroczyła prokuratura Źródło: screen youtube.com/Telewizja Republika

Kornel Morawiecki jeszcze nie tak dawno temu wyremontował siedzibę swojej partii, która mieści się przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Jak się okazało, teraz poseł musi zmagać się z poważnymi długami, którymi zainteresowała się prokuratura.

Kornel Morawiecki jest przewodniczącym partii Wolni i Solidarni w skrócie WiS, której siedziba, mieszcząca się przy ulicy Wiejskiej, została wyremontowana i oddana do pełnego użytku w styczniu 2018 roku. Na protokole odbioru nieruchomości widnieje podpis samego Kornela Morawieckiego, który dodatkowo miał na nim zamieść również stwierdzenie "bez zastrzeżeń".

Można by się spodziewać, że to zakończy całą sprawę, ale okazuje się, że nie. Teraz ojcem premiera Morawieckiego zainteresowała się prokuratura na zlecenie właściciela firmy, która przeprowadziła gruntowny remont siedziby partii.

Kornel Morawiecki ma gigantyczne długi

Janusz Kulesza jest właścicielem firmy budowlanej, która położona jest w Łomiankach. To właśnie jego ekipa przeprowadziła prace w siedzibie WiS i jak się okazuje, biznesmen nie otrzymał za tę pracę nawet jednej złotówki. Co więcej, jest przekonany, że partia od samego początku nie miała zamiaru mu płacić za wykonaną pracę, a jak wiadomo, taki konflikt zawsze kończy się źle dla jednej ze stron.

Według informacji podanych w mediach, umowę na wykonanie prac podpisano w sierpniu 2017 roku, a koszt za taką usługę wynosi aż 146 tysięcy złotych, które teraz powinny być już na koncie pana Kuleszy, jednak tak się nie stało. Z tego powodu w kwietniu został złożony odpowiedni wniosek do prokuratury, która teraz bada całą sprawę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła dochodzenie w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem Janusza K. w związku z podpisaną w sierpniu 2017 r. umową o wykonanie robót budowlanych w lokalu biurowym położonym w Warszawie przy ul. Wiejskiej i nieuiszczeniem należności za wystawione przez przedsiębiorcę faktury - czytamy.

Co więcej, Morawiecki miał zaoferować się, że spłaci dług z własnych pieniędzy z pominięciem wystawionej faktury, ale najwidoczniej to również się nie wydarzyło. Niestety fakt, że to właśnie Kornel Morawiecki jest przewodniczącym partii oraz to jego podpis widnieje na protokole, nie stawia go teraz w dobrej sytuacji. Jednak na samo rozwiązanie tej sprawy bez wątpienia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w USA! Pierwsza Dama wygląda olśniewająco! Przyćmiła Melanię Trump [ZDJĘCIA]
  2. Wiadomo, na co chorowała Irena Szewińska! Przyczyny śmierci legendarnej olimpijki są STRASZNE. Aż trudno w to uwierzyć
  3. Oliwia Bieniuk chora? W mediach o tym nie usłyszycie
  4. Dramat ojca dzieci Małgorzaty Rozenek. Po udarze spotkało go kolejne wielkie nieszczęście
  5. Meghan Markle i Harry niedawno zostali rodzicami i już przekazali radosną wiadomość. Gratulacje spływają z całego świata
  6. Nie żyje Marta. Jej ciało znaleziono w lesie

 

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News