Monika Jaruzelska ujawniła swój majątek! Córka generała jest bajecznie bogata

Monika Jaruzelska ujawniła swój majątek! Córka generała jest bajecznie bogata

Monika Jaruzelska, jako radna miasta stołecznego Warszawy, jest zobowiązana ujawniać dane dotyczące swojego majątku. Z ukazanego niedawno oświadczenia majątkowego wynika, że córka generała Jaruzelskiego jest bardzo bogata i... zadłużona zarazem.

Monika Jaruzelska od października ubiegłego roku jest radną Warszawy, jedyną reprezentantką SLD. Podlega więc obowiązkowi składania corocznych oświadczeń majątkowych pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Imponujący majątek i wielkie... zadłużenie radnej. Monika Jaruzelska złożyła oświadczenie majątkowe

Z oświadczenie majątkowego radnej, do którego dotarło Pikio.pl, wynika, że dysponuje ona pokaźnymi oszczędnościami. Ma ponad 158 tysięcy złotych i 11,2 tys. dolarów. Ale to nie finanse przykuwają w jej przypadku największą uwagę. Córka Wojciecha Jaruzelskiego wykazała wartość słynnej już willi na warszawskim Mokotowie. Swego czasu była ona przedmiotem sporu, a nawet sprawy w prokuraturze. Ostatecznie śledczy nie udowodnili, że majątek przeszedł w posiadanie Jaruzelskich (przekształcenie z użytkowania wieczystego we własność) z naruszeniem prawa. Jak podaje Wirtualna Polka poszło o wysoką bonifikatę od przekształcenia, wynoszącą aż 93 procent.

Miliony w nieruchomościach i frankowy kredyt na lata

Służby nie dopatrzyły się jednak uchybień w prawie i umorzyły sprawę. Radna wykazała w oświadczeniu, że opisywana willa na Mokotowie o powierzchni 120 mkw. warta jest 4 miliony złotych. Na tym nie kończą się nieruchomości Jaruzelskiej. Ma też mieszkanie warte 2,5 mln zł, czy działkę z domkiem letniskowym wartymi 1 mln zł (własność hipoteczne). DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: Co ciekawe, oświadczenie majątkowe Moniki Jaruzelskiej wykazuje również spore... zadłużenie radnej. Czytamy, że w 2007 roku powzięła kredyt hipoteczny na zakup mieszkania. Dziś jego wysokość to ok. 400 tysięcy franków szwajcarskich. Zaznaczmy, że jest on rozłożony w czasie do... 2038 roku. Dobra wiadomość jest taka, że jest on już w ponad połowie spłacony. Nad wyraz skromnie prezentują się z kolei ubiegłoroczne dochody Jaruzelskiej. Poza jednorazową dietą radnej otrzymała 22 tys. zł z tytułu najmu i 2,1 tys. zł z pracy akademickiej. screen bip.warszawa screen bip.warszawaZOBACZ TAKŻE:
  1. Monika Jaruzelska będzie miała kłopoty. Wyborcy się po niej tego nie spodziewali
  2. Monika Jaruzelska szokująco o rządzie PiS. Trudno uwierzyć, że naprawdę to powiedziała
  3. Katarzyny Dowbor ma dwójkę dzieci. Kim są i co robią w życiu?
  4. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
  5. Monika Jaruzelska zaskoczyła wszystkich swoją decyzją. Powrót do korzeni
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News