Mogliście stracić 500 plus! Szybko to sprawdźcie

Mogliście stracić 500 plus! Szybko to sprawdźcie

500 plus funkcjonuje w naszym kraju już od kwietnia 2016 roku. System ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jednak osoby pobierające świadczenie bardzo łatwo mogły stracić należne im pieniądz. Sprawdźcie, czy was to nie spotkało.

500 plus pobierane jest przez dziesiątki tysięcy osób w całej Polsce. Projekt okazał się ogromnym sukcesem PiS, zapewniając im znaczne poparcie. Mimo że podczas wyborów parlamentarnych opozycja krzyczała, że to nie może się udać, to teraz sami mówią, że wprowadzą świadczenie już dla każdego dziecka. Właśnie rozpoczyna się kolejny okres wypłacania świadczenia. Pierwszy termin składania wniosku upłynął wczoraj. Osoby, które nie zdążyły jeszcze złożyć wypełnionych papierów, niestety utracą płynność finansową wypłacanego świadczenia.

Nowy okres rozliczeniowy 500 plus

Osoby, które zdążyły złożyć odpowiedni wniosek do końca wakacji, swoje pierwsze świadczenie z nowego okresu rozliczeniowego otrzymają do 31 października, dzięki czemu nie wystąpią u nich żadne przerwy. Niestety wszyscy, którzy tego nie zrobili, otrzymają wyrównanie za październik dopiero w listopadzie. Niestety, jeżeli wniosek zostanie złożony w listopadzie lub później, to nasze wyrównanie przepadnie ostatecznie. Warto więc nie przekładać złożenia wniosku o 500 plus w nieskończoność, ponieważ spora kwota może nam przejść koło nosa. Tym bardziej że dokumenty można złożyć, nie wychodząc z domu. Wystarczy dostęp do internetu i wszystkie potrzebne papiery dostarczymy przy pomocy stron internetowych takich jak PUE ZU oraz Empatia, który jest portalem ministerialnym. Na szczęście zasady przyznawania świadczenia pozostały takie same, wiec osoby uczciwie pobierające 500 plus mogą się nie martwić, o to, czy ponownie otrzymają pomoc finansową od naszego państwa.  1. Andrzej Duda wygłosił prowokacyjne przemówienie! Lech Wałęsa pokazał, co o nim myśli
  2. PiS ugiął się pod naciskiem prasy! Wycofują się ze zmiany, o której mówiła cała Polska
  3. Przyjaciel Macierewicza oskarżony o pedofilię! Wstrząsająca prawda wyszła na jaw
źródło: se.pl Następny artykuł