W dalszym ciągu do hiszpańskich władz spływają kondolencje związane z zamachami, które dotknęły ten kraj. List do premiera Mariano Rajoya wystosowała również Beata Szydło.

W imieniu własnym i rządu polskiego składam na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich ofiar oraz osób, które odniosły obrażenia w wyniku ataków terrorystycznych w centrum Barcelony, Cambrils i Alcanar. Jestem głęboko poruszona doniesieniami o tych nieludzkich aktach terroru – napisała polska premier.

Oprócz samych kondolencji, premier Szydło w mocnych słowach odniosła się do samych ataków i ich organizatorów. Zaapelowała także do hiszpańskich władz o odwagę w tej kwestii.

Choć jest to czas łez i cierpienia, nie możemy pozwolić, aby strach paraliżował nasze działania. Europa musi wspólnie stawić czoła zagrożeniom, mówiąc stanowcze „NIE” terrorystom, którzy przemocą i okrucieństwem próbują narzucić nam ideologię zła – stwierdziła Beata Szydło.

Wyraziła także gotowość do wsparcia hiszpańskich służb przez polskich funkcjonariuszy. Zapewniła, że wzmacnianie bezpieczeństwa Europejczyków jest sprawą priorytetową.

Polska, która rozwija z Hiszpanią uprzywilejowane i sojusznicze relacje, deklaruje pełną gotowość do udzielenia pomocy i wsparcia w obronie europejskich wartości, które wspólnie podzielamy – dodała premier.

źródło: premier.gov.pl

Zobacz również