Media obiegła informacja, że dziennikarka Agata Młynarska została wyrzucona z TVP po tym jak krytykowała stację i sugerowała, że nikt jej nie będzie oglądał. Sama zainteresowana tłumaczy, że to wymysł portali plotkarskich. 

– Media obiegła wieść, że jestem zwolniona z TVP. Źródłem dla WSZYSTKICH artykułów był tekst w portalu party.pl. Wszystkie kolejne były powtarzaniem informacji u nikogo nie sprawdzonej. Zastanawia mnie dlaczego żaden z kolegów dziennikarzy nie zadzwonił do mnie przed publikacją swojego tekstu, żeby dowiedzieć się jak jest naprawdę – ubolewa Młynarska.

– Niestety doczekaliśmy czasów, kiedy plotka jest mylona z faktem, opinia z informacją, a rzetelność dziennikarska już dawno przestała być w cenie. A szkoda, bo jest nam teraz bardzo potrzebna. Zainteresowanych zapraszam do oglądania mojego programu, który wprawdzie stracił wielu widzów ale zyskał na zainteresowaniu plotkarskich mediów:) Mam przyjemność w tym miesiącu spotkać się z Państwem jeszcze jutro,19, 20 i 24 maja. Jeśli coś się zmieni, dam znać – dodaje.

Wcześniej dziennikarka atakowała TVP za nierzetelność i stronniczość.

– Wiele razy byłam dumna, że pracuję w TVP. Przez 26 lat mojej pracy, niezależnie od zmieniających się rządów i koniunktury brałam udział w wielkich, historycznych transmisjach. Wspomnę tylko niektóre – Galę Millenium – kiedy witaliśmy nowy wiek XXI i łączyliśmy się na żywo z BBC, Koncerty z okazji beatyfikacji i kanonizacji Ojca Świętego, Finały Wielkiej Orkiestry, Koncert plenerowy w Brukseli z okazji 25 rocznicy powstania Solidarności Droga do wolności (2005), Festiwale Kultury Kresowej, koncerty dla naszych żołnierzy w Kosowie, sylwestry. Mnóstwo koncertów, które oglądały miliony. TVP zawsze była bardziej lub mniej polityczna, ma swoją długą listę grzechów, ale nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek budziła takie emocje jak teraz. Wielka szkoda, że tak się dzieje…Tym, którzy myślą, że media są władzą przypominam o tym, że widzowie mają piloty! I jeśli ktoś tu ma władzę – to publiczność a nie prezesi. Warto o tym pamiętać. Jeszcze przecież nikt nie wymyślił telewizji bez widza ale jak widać wszystko przed nami. 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również