Młoda posłanka Kinga Gajewska nie zamierza odpowiadać na pytania z wiedzy. Po raz kolejny zaparła się i stwierdziła, że dziennikarze nie będą jej egzaminować. Tym razem dziennikarka Polsatu była nieustępliwa i dopytywała o elementarną wiedzę z tematu samorządów. Należy nadmienić, że Gajewska była radną sejmiku wojewódzkiego.

– Co jest podstawową jednostką podziału terytorialnego w Polsce? – pytała dziennikarka Polsatu z programu Pociąg do Polityki.

 – Pani redaktor… – odpowiedziała Gajewska.

– Pani poseł, jako była radna sejmiku wojewódzkiego, powinna mieć to pani w małym palcu… 

– A więc zaczynamy od… wie pani co… chyba nie chciałabym… Bo jeżeli teraz bym odpowiedziała na to pytanie, to po kolei każdy z dziennikarz już do końca życia chyba by mnie cisnął z każdym pytaniem… 

– Czyli pani nie wie? 

– Pani redaktor, jak pani powiedziała, byłam w samorządzie, więc ciężko byłoby tego nie wiedzieć…

– No to w takim razie proszę odpowiedzieć…

– Jak mówiłam, chyba najważniejsze jest w relacji z dziennikarzami to, żebyśmy odpowiadali na przykład na pytania, co uważamy na dany temat, dlaczego głosowaliśmy za taką ustawą, dlaczego zgłosiliśmy takie poprawki, a nie inne… 

– Ale jest pewien taki background, który powinien jednak poseł posiadać. Zwłaszcza, jeśli wywodzi się z samorządu… 

– To prawda… to są… ciężko jest być w polityce i nie znać podstawowych…

– Odpowie pani w końcu czy nie?

– Mamy gminę, powiat, województwo! 

– Gmina! – zakończyła prowadząca. 

Następnie dziennikarka zapytała „kto jest nominalnie trzecią osobą w państwie”, ale tym razem Gajewska zdecydowała, że nie odpowie, choć przekonywała, iż posiada odpowiednią wiedzę. 

– Czy teraz będziemy się odpytywały… Naprawdę nie chciałabym… odpowiadać na pytania egzaminacyjne z całym szacunkiem… 

– Ale powinna to pani wiedzieć jako poseł! Marszałek Senatu. To jeszcze jedno pytanie. Ilu posłów musi się podpisać pod projektem zmiany konstytucji? 

– Nie chodzi o to, czy wiem, czy nie wiem. Teraz odpowiadanie na pytanie, kiedy jednemu dziennikarzowi nie odpowiedziałam, to mógłby się czuć pokrzywdzony, to będę jednak się starała trzymać tej zasady, że chyba nie chciałabym być egzaminowana! 

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

źródło/transkrypcja: niezależna.pl, od Polsat News

Zobacz również