32-letni mistrz świata zmarł w wyniku obrażeń poniesionych podczas ulicznej bójki, w której brał udział. Mężczyzna trafił do szpitala, jednak lekarzom nie udało się mu pomóc.

Kariera Andrieja Draczewa była tak spektakularna, że może mu jej pozazdrościć niejeden młody sportowiec. Rosjanin był bowiem mistrzem świata oraz Europy w trójboju siłowym. Jego rodzina, przyjaciele oraz inni członkowie Rosyjskiego Związku Strongmanów nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

– To wydarzenie bez precedensu, ponieważ Chabarowsk stracił dzisiaj nie tylko swojego obywatela, ale przede wszystkim jedną z niewielu osób, które rozsławiały miasto na arenie międzynarodowej. Środowisko sportowe jest w głębokim szoku po tym, co się stało – powiedział o Draczewie Aleksander Sadkow z Rosyjskiego Związku Strongmanów. Zaznaczył on także, że tragicznie zmarły sportowiec „był wspaniałym człowiekiem, a takich jak on nie ma zbyt wielu”.

Mężczyzna odszedł po tym, jak został dwukrotnie kopnięty w głowę na ulicy w Chabarowsku. Później, kiedy leżał już na ziemi, otrzymał jeszcze kilka potężnych uderzeń pięściami. Pomimo natychmiastowej akcji ratunkowej, lekarzom nie udało się mu pomóc.

...

Zobacz również