Spłonęły setki niewinnych misiów koala. Ogromne pożary trawią Australię

Spłonęły setki niewinnych misiów koala. Ogromne pożary trawią Australię Źródło: youtube/Sky News Australia/

Żaden miś koala nie jest w stanie uciec przed potwornym żywiołem, który rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie. Australia dosłownie stanęła w ogniu, a straże pożarne zdają się bezradne.

Miś koala uchodzi za jedno ze słodszych zwierząt na świecie. Małe, puszyste, i uwielbiające się przytulać stworzonka roztapiają nawet najtwardsze serca. Jeszcze bardziej chwyta jednak to, co aktualnie dzieje się w Australii. Bezbronne zwierzęta giną w zatrważających ilościach, a ratownicy nie są w stanie z tym nic zrobić. 

Nie jeden miś, a setki. Potworne informacje w sprawie ogromnych pożarów w Australii 

Od minionej soboty media na całym świecie żyją okropnymi wydarzeniami z Australii. Dla tamtejszej straży pożarnej to kolejny dzień walki z ogniem, który trawi wschodnie wybrzeża. Wszystko zaczęło się ok. 400 km na północ od Sydney w sobotę. Doszło tam do uderzenia pioruna i od tamtej pory służbom nie udało się opanować żywiołu, który zajmuje kolejne kilometry ziemi. 

W miejscach największego zagrożenia, czyli w lasach trawionych przez ogień, żyją misie koala, które w tym starciu nie mają żadnych szans. Z przekazywanych przez zagraniczne media informacji wynika, iż w chwili zagrożenia zwierzaki nie uciekają, a wspinają się na czubek drzewa i zwijają się w kulkę, czekając aż zagrożenie minie. Jeżeli ogień w pewnym momencie cudem by ustał, koale mogłyby mieć jedynie nadpaloną sierść, jednak w tym wypadku zwyczajnie nie mają szans. Obecnie mówi się o nawet kilkuset zabitych koalach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pomoc dla koali 

Sue Ashton, dyrektor szpitala dla zwierząt w Port Macquarie określił dramat misiów koala jako "tragedię narodową" i zadeklarował, że pozostałe zwierzaki zostaną ocalone. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec piątki dzieci zrobił badania DNA. Był ZSZOKOWANY ich wynikami, szybko pożałował

2. Już za chwilę pogoda zwariuje, czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Nad Polskę nadciąga "Biskajskie ciepło"

Już w czwartek lub piątek do strażaków mają dołączyć wolontariusze, którzy w miarę możliwości, będą walczyć o uratowanie m. in. koali. Warto jednak zaznaczyć, że rozprzestrzeniający się ogień, nad którym ciężko jest służbom zapanować, może znacząco utrudniać działania, dlatego mimo szczerych chęci i zaangażowania, mogą niestety ginąć kolejne zwierzęta. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyższa płaca w 2020 roku. Wiemy ile DOSTANIESZ na rękę
  2. „Żona to wizytówka męża. Zadbana, grzeczna, rodząca synów i milcząca, kiedy trzeba” - wyznanie polskiego mężczyzny
  3. Spojrzała w lustro i zastygła z przerażenia. Odkryła co żyje w jej ciele i ścięło ją z nóg
  4. Pies nigdy nie powinien lizać nas po twarzy. z 4 niebezpiecznych powodów
  5. Proboszcz zaapelował do wszystkich Polaków, by nie robili tego na Wszystkich Świętych. Jego słowa totalnie zaskakują

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News