Widzisz biały nalot na miodzie? Wiele osób popełnia ten sam błąd

Widzisz biały nalot na miodzie? Wiele osób popełnia ten sam błąd Źródło: Webniusy

Miód jest przysmakiem nie tylko Kubusia Puchatka, wielu z nas także nie wyobraża sobie nie mieć go w swojej kuchni. Jednak widząc biały nalot na miodzie, wielu z nas popełnia bardzo popularny błąd - i wiele przy tym traci.

Miód to niezwykle popularny produkt. Jest wiele jego odmian i każdy może znaleźć swój ulubiony smak. Jak kupować miód aby nie dać się oszukać i jaki jest najczęstszy błąd popełniany przez nieświadomych konsumentów?

Miód to produkt niezwykły

Miód jest wysokokalorycznym produktem naturalnym. Pierwsze wzmianki o nim pojawiają się nadzwyczaj wcześnie, bo aż w sumeryjskich zapisach sprzed 4000 lat. Kiedyś zaliczano go do bardzo luksusowych produktów, obecnie jednak jest tańszy, chociaż za miód dobrej jakości nadal trzeba zapłacić niemało. Należy uważać na miody, które tak naprawdę miodem nie są. Są to syntetyczne produkty naśladujące oryginał, jednak nie posiadają one jego właściwości między innymi leczniczych. Jednak wielu ludzi, kupując miód unika tego, na którym można zauważyć biały nalot, a jeśli już go kupi, to obawia się, że miód się zepsuł i nie nadaje się do spożycia.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ:

Spokojnie można go jeść

Jeśli widzisz biały nalot na miodzie, nie popełniaj błędu i nie wyrzucaj go. Biała piana nie jest oznaką słabej jakości produktu, wręcz przeciwnie - kupiłeś bardzo dobry miód. Dzięki temu możesz mieć pewność, że produkt nie został poddany obróbce termicznej, która jest zbędna, i dzięki temu pozostaje biologicznie aktywny. Jest naturalny i całkowicie zdatny do spożycia, pod żadnym pozorem nie popełniaj błędu i niech nie wyląduje w Twoim koszu. Byłaby to ogromna strata.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Ojciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała

Co to właściwie jest? 

Biała piana to nic innego jak dowód, że miód "żyje". Nie zmienił on ani swojego smaku, wartości odżywczych ani zapachu, a jedynie walory wizualne. W związku z brakiem zbędnego podgrzewania w miodzie wydzieliły się pęcherzyki powietrza, które wypłynęły ku górze słoika i tam zastygły. Jeśli zatrzymają się przy samej ściance naczynia, powstaną wtedy białe wykwity, które przez większość są błędnie uważane za pleśń. Nie ma się jednak czym martwić, bo piana to nic innego jak naturalna glukoza miodowa gwarantująca świetną jakość produktu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Chcieli zrobić obiad, skończyło się katastrofą. Trudno uwierzyć, co tam się stało, zdjęcia zwalają z nóg
  5. W tragicznych okolicznościach straciła 15-letnią córkę. Po kilku miesiącach nagle dostała wiadomość, nie mogła przestać płakać
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News