Lawinowy przyrost zachorowań, potwierdzona śmierć 37-latka. Niepokojące oświadczenie Ministerstwa Zdrowia

Lawinowy przyrost zachorowań, potwierdzona śmierć 37-latka. Niepokojące oświadczenie Ministerstwa Zdrowia Źródło: Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski w 2018 roku, zdjęcie poglądowe

Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne wiadomości o liczbie zachorowań na koronawirusa w naszym kraju. Oświadczenie resortu jest niepokojące.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało Polaków o kolejnych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-19 na terenie naszego kraju. Przekazane dane są bardzo niepokojące - lawinowy wzrost zachorowań paraliżuje kraj. Niedawno rząd wprowadził dodatkowe restrykcje związane z szalejąca pandemią.

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o kolejnych zakażonych koronawirusem pacjentach

Resort zdrowia na bieżąco informuje Polaków o liczbie osób zakażonych koronawirusem na terenie całego kraju. Niedawno przekroczono próg 2 tysięcy przypadków. Teraz ministerstwo poinformowało o kolejnych zachorowaniach potwierdzonych badaniami. Dane są zatrważające, pacjentów przybywa w lawinowym tempie.

- Mamy 96 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego - przekazał resort zdrowia za pomocą Twittera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do tej pory z powodu zakażenia koronawirusem zmarło w Polsce 32 pacjentów, ostatni zgon potwierdzono w Tychach, zmarła tam 70-letnia kobieta. Teraz przekazano informację o kolejnej ofierze, to młody mężczyzna z Warszawy.

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało ministerstwo.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło również kolejny zgon z powodu zakażenia

Najwięcej chorych zarejestrowano w województwie mazowieckim, ponad 500 przypadków. Kolejne najliczebniejsze województwa pod względem potwierdzonych zakażeń to dolnośląskie i śląskie. W obu obszarach liczba zarażonych przekroczyła 250 osób. W związku z szybkim tempem wzrostu liczby zakażonych osób, polski rząd ogłosił kolejne obostrzenia dla obywateli mające na celu powstrzymanie rozprzestrzenienia się wirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel Elżbiety Witek do wszystkich Polaków. Każdy musi go usłyszeć, chodzi o "powrót do normaności"
2. Niemal wszyscy popełniają 1 błąd przy robieniu naleśników. Ważny szczegół, o którym wielu zapomina

Wprowadzono m.in. zakaz samotnego wychodzenia dla osób niepełnoletnich, ograniczenia dostępu i korzystania z parków oraz bulwarów, obowiązek nakładanie rękawiczek ochronnych w sklepach oraz restrykcje związane z liczbą klientów przebywających jednorazowo w markecie. Uchwalono również specjalne godziny, w których zakupy będą mogli zrobić tylko seniorzy. Za łamanie przepisów grożą surowe kary pieniężne, od 5 do 30 tysięcy złotych lub nawet ograniczenie wolności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze apelują, by go nie lekceważyć. 1 niepozorny objaw może pojawić się już kilka godzin po zakażeniu
  2. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legenda Marsylii, zmarł na wirusa, lekarze nie zdążyli go uratować
  3. Widzowie TVP martwią się o Tadeusza Sznuka. Smutne wieści obiegły media
  4. Łukasz Szumowski zdradził swoje wielkie plany. W ich realizacji przeszkodził mu koronawirus, żona musi poczekać
  5. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, wielu Polaków w żałobie po nagłej śmierci byłego prezydenta miasta
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News