Już ponad 2100 zakażeń. Duży przyrost zachorowań na południu Polski

Już ponad 2100 zakażeń. Duży przyrost zachorowań na południu Polski

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejne dane dotyczące koronawirusa. Liczba potwierdzonych przypadków niebezpiecznie rośnie - przekroczyliśmy już 2100 zachorowań.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje odnośnie zakażonych. Drastyczny przyrost w jednym z województw na południu Polski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych kilkudziesięciu przypadkach

Zaledwie tydzień temu, bo 25marca, przekroczyliśmy w Polsce próg 1000 zachorowań na koronawirusa. Przez 6 dni liczba zakażonych rosła dynamicznie, by przekroczyć 2000 zachorowań. W tej chwili to aż 2132 osoby, które zmagają się z COVID-19. Dzisiejsze, poranne informacje Ministerstwa Zdrowia są o tyle pozytywne, że nie ma na razie żadnych wieści o zgonach, jednak wszystko może się jeszcze zmienić - wczoraj było ich aż 9.

- Mamy 77 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 27 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 9 z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego i 3 z woj. pomorskiego. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2132/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

3 województwa z ogromną liczbą zakażonych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W tej chwili w najtrudniejszej sytuacji - pod względem ilości zgonów i zakażeń - znajdują się 3 województwa. Mowa o najludniejszym województwie mazowieckim z 487 przypadkami i 7 zgonami, ale też o województwie dolnośląskim - 264 przypadki i 4 zgony oraz śląskim - 263 przypadki i 7 zgonów. Sytuacja "najłagodniej" wygląda na Podlasiu - 36 przypadków bez odnotowanych zgonów.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat przekazał najgorsze wiadomości. Politycy w żałobie, zmarł ceniony pracownik ministerstwa

2. Z ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy

Chociaż liczba przypadków spada - przedwczoraj były to 224 potwierdzone zakażeniem osoby, a wczoraj 193 - to eksperci przewidują ogromny wzrost w ciągu kolejnego tygodnia. Koronawirus rozwija się w taki sposób, że trudno przewidzieć, co będzie działo się za tydzień lub dwa. Tym samym trudno określić, kiedy skończy się epidemia w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Jest afera. Uwielbiane gwiazdy disco polo oskarżone o kradzież
  4. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  5. Emeryci masowo otrzymują listy od ZUS ujawniające prawdę o 13. emeryturach
  6. Wymieszaj jajka z twarogiem i jedz codziennie. Lepsze niż pieczywo, spojrzysz w lustro po 30 dniach i nie rozpoznasz siebie

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News