Z ostatniej chwili: 20. ofiara koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało ponure informacje

Z ostatniej chwili: 20. ofiara koronawirusa w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało ponure informacje Źródło: pikio

Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne ponure informacje. Dziś to kolejna ofiara koronawirusa - w statystykach już 20. Wiemy również o kolejnych nowych przypadkach.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco podaje statystyki dotyczące kolejnych osób zakażonych. Niestety, w ostatnich dniach słyszymy o kolejnych zgonach z powodu COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o śmierci mężczyzny

Pierwszy poranny raport Ministerstwa Zdrowia zawierał same złe wiadomości - 79 nowych przypadków, ogromny przyrost zakażonych w województwie śląskim i informację o śmierci 75-letniego mężczyzny, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Zmarł w szpitalu w Bytomiu. Teraz doszła do nas informacja o kolejnym zgonie.

- Mamy 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1771/20 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

82-latek był w kwarantannie, dopiero potem trafił do szpitala

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje gliwicka Gazeta Wyborcza, 82-latek był mieszkańcem gminy Sośnicowice w powiecie gliwickim.

- 82-latek był w kwarantannie domowej po kontakcie z osobą chorą. Gdy pojawiły się ciężkie objawy zakażenia, mężczyzna został przewieziony do szpitala w Raciborzu. Tam też zmarł w nocy z soboty na niedzielę. Mieszkaniec miał choroby współistniejące - poinformowała dziennikarzy Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy kochali go za kultowe seriale TVP i TVN. Niestety, nie żyje znakomity aktor, miał zaledwie 46 lat
2. Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną

Sytuacja na Śląsku zaczyna się pogarszać. Odnotowano tam już 4 zgony, podobnie jak w województwie mazowieckim oraz dolnośląskim. Na tę chwilę rejony z największą liczbą zakażonych to: województwo mazowieckie - 421 przypadków, dolnośląskie - 214, łódzkie - 190 i śląskie - 187.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  2. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  3. Rewelacyjnie proste i szybkie ciasto bez pieczenia. Nawet dziecko poradziłoby sobie z tym przepisem
  4. Nie żyje aktorka TVN. Jej pogrzeb wyglądał inaczej niż zwykle
  5. Jurorka MasterChefa zdradziła przepis na idealne kotlety mielone. Mięso jest wyjątkowo soczyste i smaczne
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Gazeta Wyborcza, Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News