Nagły komunikat MZ zaskoczył Polaków. Nikt nie spodziewał się, że sytuacja tak wygląda

Nagły komunikat MZ zaskoczył Polaków. Nikt nie spodziewał się, że sytuacja tak wygląda Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Krystian Maj

Ministerstwo Zdrowia w swoich profilach w mediach społecznościowych regularnie informuje o danych dotyczących pandemii koronawirusa w Polsce. Dzięki oficjalnym informacjom wiemy, ile osób zachorowało, wyzdrowiało lub zmarło każdego dnia od początku zachorowań w kraju. Ostatnio doniesienia nie były zbyt optymistyczne. Na szczęście piątek przyniósł dobre wiadomości.

Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj komunikat, który zaskoczył niemal wszystkich Polaków. Nikt nie spodziewał się, że sytuacja epidemiologiczna w kraju wygląda właśnie w taki sposób. Statystyki ilustrujące stan populacji zakażonej koronawirusem, są zaskakujące. W tym roku na chorobę COVID-19 zachorowało naprawdę wiele osób. Prognozy specjalistów również nie napawały optymizmem. Dzisiejszy komunikat przyniósł jednak naprawdę dobre wiadomości.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ilości ozdrowieńców

Kiedy przed kilkoma tygodniami wyszła na jaw prawda o ofiarach śmiertelne koronawirusa w Polsce, internauci byli bardzo zaskoczeni. Nie brakowało krytycznych głosów i zarzutów wobec resortu zdrowia. Tym razem wieści są znacznie pozytywniejsze i napawają nadzieją na dalszy postęp prac nad leczeniem choroby koronawirusowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dzisiejsze statystyki mówią o 33 395 osób w Polsce, u których zdiagnozowano obecność patogenu. Z wyników badań laboratoryjnych wynika, że dziś zanotowano kolejnych 285 przypadków, w tym 96 na Śląsku. Na drugim miejscu plasuje się województwo mazowieckie (45 przypadków), a później kolejno wielkopolskie (35 przypadków), łódzkie (20 przypadków), dolnośląskie (18 przypadków), małopolskie (17 przypadków), podlaskie (15 przypadków), podkarpackie (14 przypadków), warmińsko-mazurskie (9 przypadków), zachodniopomorskie (4 przypadki), lubelskie (3 przypadki), pomorskie (3 przypadki), opolskie (3 przypadki), świętokrzyskie (2 przypadki) i lubuskie (jeden przypadek).

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Domaradzki

2. Pierwsze objawy raka żołądka. Wiele osób je lekceważy, a potem jest już za późno

Niestety zanotowano także śmierć kolejnych 17 osób. Dane o zmarłych pochodzą ze szpitali w Raciborzu, Wałbrzychu, Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Tychach, Zgierzu, Warszawie i w Radomiu. Wszyscy mieli od 52 do 86 lat.  W ciągu ostatniego tygodnia zachorowało łącznie 2097 osób. Są jednak także dobre informacje. Ze statystyk Ministerstwa Zdrowia wynika, że do zdrowia wróciło 3520 osób, czyli niemal 60 procent wszystkich chorych. Te doniesienia zaskoczyły Polaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Każdy może dzisiaj zrobić sobie niezapomniany sobotni wieczór za monetę 5 zł. Biedronka ogłasza, wszyscy klienci są zachwyceni
  2. Dramat dwóch polskich sportsmenek. Zostały potrącone przez samochód, teraz walczą o życie i zdrowie. Dramatyczny apel o pomoc, liczy się każda złotówka
  3. Wyjeżdżasz na urlop? Dla własnego bezpieczeństwa koniecznie zostaw w zamrażarce monetę
  4. Lada dzień zniesiony zostanie bardzo uciążliwy zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą
  5. Tragiczny finał rodzinnego spotkania. Kilkanaście osób w szpitalu, jedna walczy o życie
  6. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Setki zatruć i śmiertelne przypadki

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News