Rozporządzenie obowiązuje, dotyczy wszystkich Polaków. Ministerstwo Zdrowia postawiło sprawę jasno

Rozporządzenie obowiązuje, dotyczy wszystkich Polaków. Ministerstwo Zdrowia postawiło sprawę jasno Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Krystian Maj

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do wszystkich Polaków w sprawie ważnego rozporządzenia. Sprawa została postawiona jasno, brak przestrzegania reguł może skutkować poważnymi konsekwencjami. Niestety, wiele osób jest przekonanych, że stosowanie środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa, jest zbędne. To błąd.

Ministerstwo Zdrowia zorganizowało konferencję, podczas której wystosowano ważny apel dla wszystkich Polaków. Tematem wystąpienia przedstawiciela ministerstwa, Wojciecha Andruszewicza, było przypomnienie obywatelom o obowiązkach, które niesie za sobą rozporządzenie, które zostało wydane 29 maja. Niestety, większość osób je lekceważy, mimo tego, że dotyczy ono nas wszystkich. Dalsze nieprzestrzeganie reguł może skutkować poważnymi problemami - przedstawiciel ministerstwa nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Ministerstwo Zdrowia apeluje do Polaków

Podczas wtorkowej konferencji przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia zaapelował do właścicieli sklepów oraz do kierowców komunikacji miejskiej. Przypomniał, że na mocy rozporządzenia z 29 maja 2020 roku mają prawo odmówić obsługi klientom, którzy nie zastosują się do procedur, które mają na celu zapobieganie rozpowszechniania się koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Jeżeli klient nie będzie się chciał dostosować do obowiązku noszenia maseczki, proponujemy nieobsługiwanie tego klienta, chociażby z troski o pozostałych klientów, którzy znajdują się w tym momencie w sklepie. Jeżeli klient nie będzie reagował, zawsze można wezwać odpowiednie służby, w tym policję - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Zgodnie z treścią rozporządzenia z dnia 29 maja 2020 roku obowiązek zakrywania ust i nosa przy użyciu części odzieży, maseczek bądź przyłbic nie obowiązuje na wolnym powietrzu, kiedy możliwe jest zachowanie dystansu społecznego, który wynosi minimum 2 metry. Wielu Polaków źle interpretuje ten przepis. Coraz więcej osób wybiera się bez maseczki do sklepów i innych miejsc użyteczności publicznej, narażając tym samym na zarażenie osoby, które również robią zakupy lub podróżują komunikacją miejską.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzieliśmy na własne oczy. Grób Królikowskiego po 4 miesiącach od śmierci jest w porażającym stanie

2. Koronawirus w ośrodku wczasowym. Kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną

Ministerstwo Zdrowia apeluje o rozwagę. Lekceważenie rozporządzenia może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia i życia Polaków. Tylko stosowanie się do rygoru sanitarnego może pomóc w zapobieganiu transmisji wirusa, a tym samym pozwolić na szybsze zwalczenie kryzysu epidemiologicznego. Wojciech Andrusiewicz przypomniał, że chodzi nie tylko o zdrowie - nierozważni będą musieli liczyć się z mandatami i karami finansowymi. Z obowiązku zwolnione są tylko dzieci do lat czterech oraz osoby, które nie mogą nosić maseczek ze względu na dolegliwości zdrowotne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko zjadło kotleta kupionego w Lidlu. Zmarło po 8 latach cierpienia
  2. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie
  3. Jest potwierdzenie, policja ruszyła. Zaczęły się masowe kontrole, każdy narażony jest nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych kary
  4. Na plaży przypadkiem natknęli się na walizkę. Jej zawartość przyprawia o mdłości, nagle w całej okolicy zaroiło się od policji
  5. Grzyby tak wielkie, że nie wiedzieli, jak do nich podejść. Rozpętało się istne szaleństwo, najlepsi grzybiarze zdradzają swój sekret
  6. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomość. Każdy Polak musi raz w roku zrobić jedną, ważną rzecz

Źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News