Ogromna pomyłka, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Faktyczna liczba zakażonych uległa nagłej zmianie

Ogromna pomyłka, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Faktyczna liczba zakażonych uległa nagłej zmianie Źródło: pikio

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na zamieszczenie sprostowania danych w najnowszym raporcie dotyczącym nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Doszło do ogromnej pomyłki i faktyczna liczba zakażonych uległa zmianie. Popołudniowy raport dostarczył kolejnych informacji co do kolejnych laboratoryjnie potwierdzonych pacjentów, w których organizmie wykryto wirusa SARS-CoV-2.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że doszło do pomyłki i konieczna była korekta faktycznej liczby pacjentów zakażonych koronawirusem. Sytuacja ta dotyczy tylko jednego polskiego miasta i poinformowano o niej przy okazji publikacji popołudniowego raportu.

Ministerstwo Zdrowia zmieniło dane dotyczące zakażonych koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia dwa razy dziennie publikuje raport, w którym informuje o przyroście pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 oraz osób, które w wyniku wywoływanej przez koronawirusa choroby COVID-19, poniosły śmierć. Tym razem w raporcie zdecydowano się zamieścić także wiadomość o ogromnej pomyłce do jakiej doszło, a w związku z nią zmianie uległa ogólna liczba zakażonych. Okazuje się bowiem, iż 4 przypadki odnotowane przez WSSE w Łodzi zostały zdublowane i w związku z tym zdecydowano się na ich usunięcie z całościowego wykazu. Nie dotyczą one śmierci pacjentów, a jedynie potwierdzenia obecności SARS-CoV-2 w ich organizmie. Po raz kolejny wzrosła ilość pacjentów walczących z wirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Mamy nowe przypadki koronawirusa

- Mamy 97 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (40), dolnośląskiego (21), śląskiego (17), łódzkiego (12), podlaskiego (2), pomorskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i małopolskiego (1) - napisało Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze. Na uwagę zasługuje fakt, iż Śląsk borykający się z problemem zakażeń górników, nie odnotował największej liczby nowych przypadków. To zmiana dająca nadzieję, że sytuacja w tamtym regionie Polski ulega poprawie. Wcześniej zdecydowano się na powołanie sztabu kryzysowego, który pomoże we wdrożeniu rozwiązań mających ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Niestety pomimo wysiłków śmierć ponieśli kolejni pacjenci.

Dzisiaj grzeje: 1. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie

2. Awantura w ”Pytaniu na śniadanie”. Na żywo doszło do poważnego starcia, gość zaczął krzyczeć

Odnotowano kolejne zgony

Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie poinformowało, że w wyniku zakażenia koronawirusem stwierdzono zgon 3 osób. Wszystkie osoby cierpiały na choroby współistniejące i leczone były w szpitalach w Gdańsku oraz Raciborzu. Najstarszy zmarły pacjent to 78-letni mężczyzna z Gdańska. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 20 931 zakażeń oraz 993 zgonów w związku z chorobą COVID-19.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy raka wątroby. Wiele osób je bagatelizuje
  2. Lionel Messi padł ofiarą molestowania? Mężczyźni próbowali go rozebrać i łapali za krocze (WIDEO)
  3. Włożył kij do bagna. Sekundy później zaniemówił, niewiarygodne nagranie
  4. Wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. Uczestnicy "Ślubu od pierwszego wejrzenia" płakali przez 15 minut
  5. Matka wyrzuciła przez okno 11-miesięczne dziecko. Dramatyczne sceny w południowej Polsce
  6. Uwielbiasz truskawki i zamierzasz je kupować? Nie daj się oszukać, wiele sklepów wprowadza klientów w błąd, okropne

Źródło: Twitter / Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News