Wiadomość najwyższej wagi z Ministerstwa Zdrowia. Polacy muszą zrobić jedną rzecz, inaczej mogą słono zapłacić

Wiadomość najwyższej wagi z Ministerstwa Zdrowia. Polacy muszą zrobić jedną rzecz, inaczej mogą słono zapłacić Źródło: pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia ma w ostatnim czasie wiele pracy. Nie ustają badania nad przebiegiem epidemii koronawirusa, a okres wakacyjny przysporzył kolejnych obowiązków. Właśnie w związku z tym resort zdrowia opublikował ważną wiadomość. Koniecznie trzeba zrobić jedną rzecz, ponieważ w innym wypadku przyjdzie nam słono zapłacić.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega wszystkich, którzy mogli zapomnieć o jednym ważnym elemencie, wyjeżdżając na wakacje. Mimo wciąż istniejącego ryzyka zakażenia się koronawirusem, wiele osób zdecydowało się na zagraniczny wyjazd. To właśnie do nich skierowana jest niesamowicie ważna wiadomość z resortu zdrowia. Po prostu trzeba o tym pamiętać.

Ministerstwo Zdrowia ostrzega, że jeśli o tym zapomnimy, może pociągnąć to za sobą spore wydatki

Ministerstwo Zdrowia zamieściło na swoich kanałach informacyjnych wiadomość najwyższej wagi dla wszystkich planujących zagraniczny urlop. Powinniśmy pamiętać o zabraniu karty EKUZ: Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przysługuje ona wszystkim członkom wspólnoty i w przypadku zaistnienia takiej potrzeby zwalnia ona z opłat związanych z leczeniem. Ministerstwo Zdrowia przypomina, że tylko ten dokument gwarantuje nam nieodpłatne świadczenia, a w przypadku jego braku będziemy musieli ponieść koszty związane z hospitalizacją w obcym kraju. Zamieściło też szereg przydatnych informacji związanych z tą kwestią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jej wyrobienie jest banalnie proste

W swojej akcji informacyjnej dotyczącej karty EKUZ, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia jak w kilku prostych krokach wypełnić wniosek o jej wydanie. Jest to bezpłatne i nie trzeba nawet opuszczać domu, gdyż wypełniony dokument można zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną do właściwego oddziału NFZ, czy też zrobić to za pomocą swojego konta na ePUAP. Można również skorzystać z tradycyjnej przesyłki. Gotową kartę można odebrać bezpośrednio w oddziale lub na swojej poczcie. Komunikat dotyczący korzyści płynących z posiadania takiej karty jest jasny - w przypadku jej braku nic nie uchroni nas od pokrycia kosztów ewentualnego leczenia za granicą. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomość o śmierci spadła jak grom, wielka rozpacz. Niestety, nie żyje Kazimierz Pająk

2. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje Kazimierz Pająk

Warto o niej pamiętać

Karta EKUZ to mały, niebieski kawałek plastiku, dzięki któremu będziemy mogli spać spokojnie w trakcie wakacyjnych wojaży. Oczywiście nikt nie planuje, że w trakcie urlopu będzie musiał  skorzystać z pomocy medycznej, lecz taka forma zabezpieczenia na pewno powinna stać się obowiązkowym elementem naszego wyposażenia na czas podróży.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Adam Małysz przekazał Polakom porażającą nowinę. Żona przeszła jego chorobę bardzo źle, miała cięższe objawy niż skoczek
  2. Luksus - mało powiedziane. Perfekcyjna kuchnia Małgorzaty Rozenek zwala z nóg, gwiazda zadbała o każdy szczegół
  3. Burza w sieci. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie żony, fani od razu zauważyli kompromitujący szczegół
  4. Wydało się, jaki prezent ślubny Kaczyński dał Kurskiemu. Kto by pomyślał
  5. Dopiero po śmierci wyszło na jaw, jak żyła Elżbieta Czyżewska. Bliska osoba zdradziła porażającą prawdę
  6. Jacek Kurski wyrzucił syna z domu? Na jaw wyszły kulisy przykrego rozwodu

Źródło: Twitter / Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News