Ministerstwo Zdrowia kolejna bariera
pikio.pl
Konrad Karpiuk - 16 Maja 2020

Stało się. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło właśnie przebicie kolejnej bariery

Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne bardzo ważne informacje dotyczące rozwoju koronawirusa w kraju. Za pośrednictwem Twittera poinformowano obywateli o danych dotyczących zakażeń. Wygląda na to, że przekroczyliśmy kolejną barierę. Ponadto w statystykach odnotowywany jest ciągły wzrost liczby zachorowań, nie pozostawia to zbyt wielu wątpliwości.

Od dawna Polacy tak uważnie nie śledzili tego, co publikuje Ministerstwo Zdrowia. Sytuacja epidemiczna w kraju niewątpliwie zwiększyła rolę resortu, który stara się zapewnić każdemu obywatelowi dostęp do rzetelnych informacji o dalszym rozwoju wirusa. Właśnie opublikowano kolejny raport, przekroczona została następna bariera, do której powoli się zbliżaliśmy.

Ministerstwo Zdrowia przekazuje informacje o przekroczeniu kolejnej granicy

Jak podało Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie dziennym, przekroczyliśmy barierę 7 tysięcy wyzdrowiałych. Dziś ich ilość wzrosła o 257 osób, co oznacza przyrost o 3,71%. Osób wyzdrowiałych na dzień 16 maja jest 7 175 oraz 18 016 zarażeń potwierdzonych testami na obecność SARS-CoV-2.

Aktorka pogryziona przez psaPolska aktorka prawie straciła oko. Pogryzł ją własny pies, musiała podjąć dramatyczną decyzję, zdjęcie tylko dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Znacznie zmniejszyła się także ilość osób hospitalizowanych. Spadek według wyliczeń wynosi aż 6,67%, co oznacza, że 172 osoby opuściły szpitale. Obecnie hospitalizowanych jest 2 407 osób. Co więcej, spadła także statystyka dotycząca osób objętych nadzorem epidemiologicznym o zaledwie 0,04% (8 osób). Łącznie obserwowanych jest 18 355 osób.

Coraz mniej osób objętych kwarantanną

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

ŚlubNajsmutniejszy ślub w historii, ciężko powstrzymać łzy. Planowali go 2 tygodnie, małżeństwem byli 3 dniCzytaj dalej

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, znacznie mniej osób pozostaje objętych kwarantanną. Dla przypomnienia nie wszyscy objęci kwarantanną byli przebadani i nie wszyscy byli też chorzy. Według danych aż 4700 osób zakończyło okres kwarantanny, co oznacza spadek o niemal 5% (dokładnie 4,94%). Łącznie objętych kwarantanną jest pozostaje 90 386 mieszkańców.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczne informacje obiegły media. Nagła śmierć króla lat 70. i 80., aktora i muzyka
2. Musieli wziąć ślub w szpitalu. Po 18 godzinach od ceremonii nic już nie było takie samo

Według wczorajszego raportu Ministerstwa Zdrowia potwierdzono 166 przypadków zakażenia, z czego aż 89 na Śląsku, który stał się nowym epicentrum pandemii. 15 maja z powodu COVID-19 zmarło 14 osób, większość miała choroby współistniejące. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w Polsce to 907 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zwierzęta mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. 12 powodów, dla których warto mieć pupila w rodzinie
  2. Łukasz Piszczek już dziś wraca do gry. Gdzie obejrzeć mecz Polaka? Transmisja na żywo i online, relacja
  3. Wyciekło nagranie z córką Wiśniewskiego. Wideo mówi samo za siebie
  4. TVP znów przesadziło? Po ostatnich "Wiadomościach" rozpętała się burza
  5. Ogromne zmiany obowiązywać będą już od poniedziałku. Dotyczą wielu Polaków
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Triki sprzątaczek są niezwykle proste.Bajecznie proste triki najlepszych sprzątaczek. Są niebywale proste i skuteczne, przy numerze 10 trudno nie osiągnąć pełni zachwytuCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News