Ogromny błąd, MZ przyznało się. Podano właśnie faktyczną liczbę zachorowań

Ogromny błąd, MZ przyznało się. Podano właśnie faktyczną liczbę zachorowań Źródło: Jan Bielecki/East News

Ministerstwo Zdrowia oficjalnie poinformowało o ogromnej pomyłce. Z najnowszych doniesień opublikowanych w mediach wynika, że faktyczna liczba zarażeń jest zupełnie inna.

Ministerstwo Zdrowia, w piątek tuż po godzinie 10:00, zaktualizowało dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Krótko potem pojawiły się kolejne informacje, tym razem dotyczące poważnej pomyłki. Podane przedtem dane okazały się nieprawdziwe.

Polacy w szoku. Ministerstwo Zdrowia przyznało się do błędu i podało faktyczną liczbę zachorowań 

Od początku epidemii MZ na bieżąco aktualizuje informacje dotyczące koronawirusa w Polsce. Początkowo dwa razy dziennie, a teraz raz dziennie, są podawane szczegółowe dane w sprawie zachorowań oraz zgonów. Zgodnie z tymi zasadami, 14 sierpnia po godzinie 10:00, ministerstwo poinformowało o kolejnych 825 przypadkach zarażenia oraz śmierci 15 osób. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Mamy 825 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw. [...] Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem. [...] Większość osób miała choroby współistniejące - poinformowało ministerstwo, podkreślając, że łączna liczba chorych wzrosła do 55 312, a ofiar śmiertelnych do 1 858. 

Tymczasem krótko po godzinie 11:00 pojawił się kolejny komunikat, w którym poinformowano o pomyłce. Ministerstwo Zdrowia przyznało, że liczba nowych przypadków wynosi 832.

- Przepraszamy, ale błędnie została podana zsumowana liczba przypadków. Zamiast 825 powinno ich być 832. Liczba zakażonych #koronawirus: 55 319/1858 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy we wpisie opublikowanym na Twitterze. 

Dzisiaj grzeje: 1. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
2. Szkoda, że nie ma ich już z nami. Polskie gwiazdy, które przegrały z nowotworem
3. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce

Należy zaznaczyć, że w naszym kraju wciąż panują niektóre obostrzenia. Nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa m.in. w transporcie publicznym oraz sklepach, a także zachowanie bezpiecznego odstępu (przynajmniej 1,5 metra).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga: Już dziś nagła zmiana w Polsce. Wszystko potwierdzono
  2. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia
  4. Nie żyje Henryk Wujec
  5. Jacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanach

Źródło: Twitter 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News