Ministerstwo Zdrowia komunikat
Piotr Molecki East News
Klaudia Bochenek - 14 Maja 2020

Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało do wszystkich Polaków komunikat najwyższego stopnia

Ministerstwo Zdrowia już z samego rana postanowiło wydać komunikat dotyczący wszystkich Polaków oraz naszego bezpieczeństwa. Do obywateli zaapelował rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz. Padły dobitne słowa, czy to pomoże?

Ministerstwo Zdrowia od dłuższego czasu szczególnie uważnie obserwuje problemy związane z pewną sferą wprowadzonych restrykcji. Polacy powszechnie unikają przestrzegania jednego z przepisów.

Nikt nie jest zwolniony z obowiązującego przepisu, wielu Polaków nagminnie go łamie

Łukasz Szumowski z niepokojem obserwuje to, co robi społeczeństwo. Swoimi spostrzeżeniami niejednokrotnie dzielił się podczas konferencji prasowych. Podczas jednej z nich zwrócił uwagę na noszenie maseczek przez Polaków. Wielu z nich ich nie miało, inni nosili w nieodpowiedni sposób. Wprowadzony od 16 kwietnia nakaz zakrywania ust i nosa nadal obowiązuje, a mimo to znaczna część obywateli nie stosuje się do zaleceń rządu. Nie noszą maseczek (lub chust) nie tylko na świeżym powietrzu, ale coraz częściej nawet w sklepach.

Agnieszka Chylińska, smutne wiadomościFani Agnieszki Chylińskiej nie oczekiwali smutnej wiadomości. Szczegóły nadeszły wprost z TVNCzytaj dalej

- Ministerstwo Zdrowia przypomina, że sukcesywne znoszenie obostrzeń nie zwalnia nikogo z noszenia maseczki i zachowania dystansu społecznego. Nadal, aż do odwołania, mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych. [...] Pamiętajmy, że noszenie maseczki na brodzie lub pod nosem to nie jest odwaga i pewien szpan, ale daleko posunięty egoizm i brak odpowiedzialności. Maseczka nie ma nas chronić przed innymi, ale innych przed nami - przed zakażeniem od nas, jeżeli bylibyśmy nosicielem - apelował rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia podważane przez sanepid?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka przyniosła siekierę17-latka przyniosła siekierę, podała ją Sebastianowi i powiedziała tylko dwa słowa. Tragiczny finałCzytaj dalej

Maseczek mogą nie zakładać spacerowicze w lasach oraz kierowcy komunikacji miejskiej odpowiednio oddzieleni od pasażerów. Również kierowcy, którzy podróżują z osobą, z którą mieszkają, mogą nie zakładać maseczki. Za jej brak można otrzymać mandat w wysokości 500 zł. Policjanci mogą też ewentualnie skierować wniosek o ukaranie do sanepidu za pomocą stosownej notatki.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny zakaz przedłużono do końca lipca. Zapadła oficjalna decyzja
2. Pilna konferencja Ministra zdrowia. Przekazał kluczowe informacje dla Polski

Nie zawsze jednak kierowane do sanepidu wnioski o ukaranie są znajdują uzasadnienie. Ponad 1100 takich wniosków dotyczących zachowań mieszkańców stolicy, m.in. przemieszczania się czy właśnie zakrywania nosa i ust, wpłynęło do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Instytucja 99% z notatek policjantów określiła jako bezpodstawne, karano większe występki, np. wychodzenie z domu w sytuacjach objęcia ścisłą kwarantanną.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Parenting: Lekarze byli w błędzie? Pomylono chorobę Kawasakiego z innym schorzeniem
  2. Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)
  3. Była przekonana, że ojciec kupił jej samochód. Kiedy zobaczyła, co naprawdę jest pod płachtą, nie mogła się opanować
  4. Nie żyje wybitna Polka. Jej dzieła podziwiały tysiące, wyjątkowo smutne wiadomości
  5. Stało się. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło właśnie przebicie kolejnej bariery
  6. Dlaczego pomidory pękają na krzaku? Zła oznaka, wysyłają ważny sygnał, musisz działać z rozmysłem

Na Google Mapa ukrytych jest wiele tajemniczych miejscŚciśle tajne i ukryte miejsca w Polsce widoczne w Google Maps? Od niektórych można dostać ciarekCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News