Minister Zdrowia opublikował apel
Georg Arthur Pflueger Unsplash.com
Irmina Jach - 11 Listopada 2020

Ministerstwo Zdrowia niespodziewanie wydało ważny apel. Dziś jest szczególnie ważny

Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważny apel skierowany do wszystkich Polaków. Już dziś dojdzie do wydarzeń, podczas których bezpieczeństwo wielu mieszkańców naszego kraju będzie poważnie zagrożone. Warto zapoznać się ze słowami Adama Niedzielskiego. Sytuacja jest bardzo poważna.

Ministerstwo Zdrowia zaapelowało ważny apel skierowany do wszystkich Polaków. W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, minister zdrowia Adam Niedzielski prosi o rozwagę podczas celebracji dzisiejszego święta.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia wystosowało ważny apel

W związku z dzisiejszymi obchodami Święta Niepodległości na profilu w mediach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia pojawił się apel skierowany do wszystkich Polaków. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, zachęca w nim obywateli do rezygnacji z udziału w wydarzeniach, które mają charakter zbiorowy.

- Chciałem zaapelować, w związku ze Świętem Niepodległości 11 listopada, aby wyrazem naszego patriotyzmu było dziś świętowanie w domach, w małych grupach. Jesteśmy w takiej sytuacji, że zasady bezpieczeństwa są naszym najsilniejszym orężem - zaapelował szef resortu zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

To nie pierwszy raz, kiedy minister zdrowia apeluje do Polaków o troskę o własne bezpieczeństwo podczas dnia 11 listopada. Już wcześniej w mediach pojawiały się doniesienia na ten temat.

- 11 listopada w tym roku będzie świętem nietypowym, bo nie możemy go spędzić tak jak do tej pory, celebrować tego dnia jako wspólnota. Musimy ograniczyć się do małych grup, małych zgromadzeń - mówił niegdyś Adam Niedzielski.

Niestety, wielu Polaków nie zamierza stosować się do próśb przedstawicieli władz. Jak pisaliśmy dziś, w związku z obchodami Święta Niepodległości, około tysiące policjantów będzie zabezpieczać ulice polskich miast. Główne siły służb mundurowych mobilizowane są w celu kontroli nad demonstracjami środowisk narodowych, które zapowiedziały, że w związku z zakazem marszu, przejadą samochodami ulicami stolicy o godzinie 14:00.

Z wiadomości wynika, że istnieje także ryzyko tworzenia się nielegalnych zgromadzeń. Najpoważniej jest w Warszawie, gdzie do działania zmobilizowano 1500 funkcjonariuszy oraz 1000 żandarmów, a także policjanci stołecznej prewencji. Oddziały policji mają pojawić się w najbardziej newralgicznych punktach, by zapobiegać łamaniu prawa przez uczestników nielegalnych marszy.

- Mają zabezpieczyć protesty tak, żeby nie doszło do poważniejszych naruszeń prawa, ale już konkretne działania są zależne od rozwoju sytuacji. Są gromadzone maksymalnie duże siły, żeby nad wszystkim zapanować - mówił jeden z policjantów w rozmowie z portalem Rzeczpospolita.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Radiozet przekazało zatrważającą wiadomość. Sprawdza się najgorszy scenariusz, Polki i Polacy wstrzymali oddech

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

- Na pewno obstawione będą kluczowe miejsca w których mogą pojawić się demonstrujący, czyli chociażby takie jak budynki Kancelarii Premiera, Sejmu, Pałac Prezydencki. Sposób działania zależy od rozwoju sytuacji. Jeśli do protestujących dołączą się squatersi, to będzie problem - dodaje inny.

Można się domyślać, że apel Ministra Zdrowia nie przyniesie oczekiwanych efektów i Polacy, mimo próśb, wyjdą na ulice, by celebrować Święto Niepodległości. Warto jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego - zadbać o zasłanianie nosa i ust, dezynfekowanie rąk oraz zachowywanie dystansu społecznego.

Ministerstwo Zdrowia apel

Źródło: Twitter Ministerstwo Zdrowia

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wierna suczka nagle podeszła do trumny właściciela. Żona zmarłego nie mogła uwierzyć
  2. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. Niesamowite spotkanie na dnie oceanu. Niezwykle rzadki okaz, naukowcy nie mogli uwierzyć
  7. 11 listopada 1918 w prasie dominowało jedno słowo. Nie było mowy o "niepodległości"
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska/Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News