Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że wystąpiły problemy
Piotr Molecki East News
Agata Jaroszewska - 10 Września 2020

MZ już nic nie ukrywa, ogromny problem wyszedł na jaw. Dotknie wielu Polaków

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło niepokojące informacje. Wiele osób mogło natknąć się na problemy i wykonanie testu na obecność koronawirusa stało się niemożliwe. Resort oficjalnie, iż wystąpiło sporo nieprawidłowości i konieczna była interwencja specjalistów. Dotyczy to naprawdę sporej ilości Polaków.

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się wydać oficjalne stanowisko na temat problemów o jakich informowali Polacy. Niestety sytuacja dotyczy sporej części ludzi. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał ważne informacje dotyczące występujących komplikacji. Wszystko jest już jasne, wiadomo jakie działania podjął resort.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że wiele osób nie mogło wykonać test na obecność koronawirusa

Gienek Loska nie żyjeNagła, tragiczna wiadomość. Nie żyje Gienek LoskaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia, w związku z wprowadzonymi zmianami dotyczącymi strategii działania w kwestii walki z epidemią koronawirusa, uruchomiło specjalną aplikację. Odciążenie sanepidu wiąże się jednocześnie z dołożeniem pracy lekarzom rodzinnym. Niemal od razu konieczne było wprowadzenie zmian, gdyż lekarze błyskawicznie wytknęli ewentualne zagrożenia płynące z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Resort znów zaliczył wpadkę, tym razem chodzi o problemy z aplikacją, w której lekarze wystawić mogą skierowanie na wykonanie testu na obecność koronawirusa. Wiele osób nie mogło otrzymać swojego, a to ze względu na problemy techniczne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP aktor zaskakująca metamorfozaZaskakująca metamorfoza gwiazdy serialu emitowanego na TVP. Mało kto dziś go rozpoznaCzytaj dalej

Wiceminister Waldemar Karska potwierdza, że nie wszędzie aplikacja działa tak jak powinna

- Ostatniej doby przez zakładkę na gabinet.gov.pl 1700 testów zostało zleconych. Wiemy, że są w niektórych miejscach jeszcze problemy techniczne. Dlatego staramy się, żeby to na bieżąco uzupełnić, zlikwidować te problemy, bo to jest jedna z szybszych metod do zlecenia testu - powiedział wiceminister Waldemar Kraska cytowany przez RMF24. Specjaliści pracujący w resorcie, mają w związku z uruchomieniem nowego rozwiązania wiele problemów do rozwiązania i czas nie wydaje się być ich sprzymierzeńcem. Taka forma skierowania pacjenta na badania wydaje się najwygodniejsza oraz najbezpieczniejsza dla obu stron. Wiadomo jak działać ma najnowsze rozwiązanie resortu.

Dzisiaj grzeje:

1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

Wydanie skierowania na test na koronawirusa teraz możliwe przez aplikacje

- Pacjent, który trafia po takim zleceniu elektronicznym, w punkcie drive-thru będzie pokazywał tylko dowód osobisty, nie potrzeba żadnego, czy papierowego, czy innego, skierowania na wykonanie tego testu - z dumą reklamował aplikację rządową wiceminister Waldemar Kraska. Pozostaje mieć nadzieję, że problem szybko zostanie zażegnany i Polacy bez przeszkód będą mogli korzystać z aplikacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielkie zmiany w PKO BP. Bank podjął odważną decyzję i usunął z oferty jedną z usług
  2. Naukowcy biją na alarm. Przez kryzys klimatyczny ponad 1.2 miliarda ludzi może być zmuszonych do emigracji
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Śliwki Uleny wielu kojarzą się z słodkim czasem dzieciństwa. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z ich niesamowitych właściwości

Kobieta skorzystała z obowiązującego prawa, to nie była łatwa decyzjaOtworzył drzwi kobiecie, która wręczyła mu noworodka i uciekła. Nie do uwierzenia, co stało się z dzieckiemCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News