Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało komunikat dla wszystkich Polaków. Chodzi o bardzo ważną zmianę, która już obowiązuje

Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało komunikat dla wszystkich Polaków. Chodzi o bardzo ważną zmianę, która już obowiązuje Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało ważny komunikat dla wszystkich Polaków. Lepiej zapoznać się z zamieszczonymi w nim informacjami, chodzi o ogromną zmianę.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco informuje o rozwoju sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Każdego dnia na Twitterze pojawiają się informacje w sprawie aktualnej liczby zarażeń koronawirusem oraz ofiar śmiertelnych, a także, w zależności od potrzeb, doniesienia o obostrzeniach czy ich zniesieniu. Warto zaznaczyć, że strona ministerstwa jest jednym z niewielu źródeł oficjalnych wiadomości w kwestii epidemii. Wszelkie informacje z tzw. drugiej ręki, nie potwierdzone przez rząd, najprawdopodobniej nie są prawdziwymi. Tymczasem MZ wydało komunikat, z którym lepiej się zapoznać.

 

Ministerstwo Zdrowia wystosowało ważną wiadomość dla wszystkich Polaków. Chodzi o wielką zmianę 

W środę rano ministerstwo opublikowało na swoim Twitterze wpis z przypomnieniem o zmianie zasad dotyczących izolacji domowej, które weszły w życie z dniem 2 września. 

- Przypominamy, że od 2.09. obowiązują nowe zasady dotyczące izolacji domowej pacjentów z koronawirusem - czytamy w poście MZ. 

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie gov.pl. Jak możemy tam przeczytać, wprowadzone z początkiem września zasady obowiązują tylko w poszczególnych regionach - są to miejsca, gdzie odnotowano najbardziej drastyczny wzrost zakażeń, czyli te znajdujące się w strefie czerwonej i żółtej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak zaznacza MZ, od 5 września są to powiaty:

Obszar czerwony

 • pajęczański w województwie łódzkim;
 • limanowski w województwie małopolskim;
 • miasto na prawach powiatu Nowy Sącz w województwie małopolskim.

Obszar żółty

 • konecki w województwie świętokrzyskim;
 • kłobucki w województwie śląskim;
 • nowosądecki w województwie małopolskim;
 • przeworski w województwie podkarpackim;
 • łowicki w województwie łódzkim;
 • lipski w województwie mazowieckim;
 • kolski w województwie wielkopolskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ikona polskiej telewizji

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

- Od 2 września 2020 r. obowiązują nowe zasady dotyczące:kwarantanny (odosobnienie osoby zdrowej, z powodu narażenia na zakażenie), izolacji (odosobnienie osoby, której pierwszy wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2  jest dodatni). Izolacja domowa trwa 10 dni, jeżeli u pacjenta nie wystąpiły objawy COVID-19. W przypadku, gdy w czasie izolacji domowej wystąpią objawy koronawirusa, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej postanawia o przedłużeniu izolacji, a jej zakończenie może nastąpić nie wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów - czytamy na stronie gov.pl. 

Podczas izolacji, jak zaznacza ministerstwo, nie można opuszczać domu (również do sklepu czy na spacer z psem). Kwarantannie zostają poddane również pozostali domownicy. 

Najlepsze newsy dnia:

 1. Niewyobrażalnie tragiczne zdarzenie, uczestnik "Tańca z gwiazdami" w stanie ciężkim. Zagrożenie życia i zdrowia
 2. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]
 3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur
 4. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
 5. Z ostatniej chwili: premier Morawiecki właśnie podjął decyzję. Wszystko po najbliższym weekendzie
 6. Zamknęła burgera i frytki z McDonald's do pudełka po butach. Otworzyła je po 24 latach i ją poraziło, firma już wydała oświadczenie

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News