Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na wydanie niezwykle ważnego komunikatu. Sytuacja stała się na tyle poważna, że konieczne jest zastosowanie się do wytycznych przekazanych przez resort zdrowia. Pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować niebezpieczeństwa, gdyż może zaowocować to zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważny komunikat. Dotyczy on wszystkich bez wyjątku, gdyż sytuacja na terenie całego kraju przedstawia się obecnie jako ogromne zagrożenie. Resort postanowił działać i reagować. Na swoich kanałach informacyjnych zamieścił kilka wskazówek dotyczących tego, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz komfort.

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, nie wolno lekceważyć tych zaleceń

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że konieczne jest wystosowanie komunikatu, gdyż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą być wysokie temperatury, z jakimi od kilku dni mamy do czynienia w naszym kraju. Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak w obliczu tak palącego słońca i upałów konieczne jest pamiętanie o kilku prostych zasadach. W przeciwnym razie może grozić nam duże niebezpieczeństwo, gdyż organizm zwyczajnie nie wytrzyma ekstremalnych warunków pogodowych, na jakie zostanie wystawiony. Ministerstwo Zdrowia przekazało cenne informacje za pomocą czytelnej infografiki, każdy powinien się z nią zapoznać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wystarczy pamiętać o kilku prostych rzeczach

W swoim komunikacie Ministerstwo Zdrowia przypomina, że w czasie upalnych dni kluczowe jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pamiętajmy, aby spożywać wystarczającą ilość wody i najlepiej pić ją w małych ilościach, ale często. Wypicie w jednym momencie zalecanych 2 litrów płynu spowoduje, że niemal natychmiast zostanie on wydalony z organizmu. Resort podkreśla jak ważne jest, aby nie czekać do momentu, aż zaczniemy odczuwać pragnienie, gdyż oznacza to, że w tym momencie jesteśmy już w pewnym stopniu odwodnieni. Zalecane jest również zrezygnowanie z konkretnych rodzajów napojów w czasie upałów.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

2. Jedno badanie wystarczy, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na groźną chorobę nawet o 90%. Powinien zrobić je każdy

3. TVN pilnie ostrzega Polaków, będzie niebezpiecznie. Prawie cała Polska objęta alertami I i II stopnia

Alkohol i kawa nie sprawią, że poczujesz się lepiej

Upały to ciężki czas dla ludzi w każdym wieku, warto więc nie utrudniać mu pracy i zrezygnować ze spożywania alkoholu, gdyż napoje procentowe powodują odwodnienie organizmu. Ministerstwo Zdrowia zaleca również odstawienie kawy, słodkich oraz gazowanych napojów. Mało kto wie, że zalecane jest zwiększanie o jedną szklankę ilość wypijanych płynów wraz ze wzrostem temperatury ciała o jeden stopień, w momencie gdy przekroczy ona 37 stopni Celsjusza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat ministerstwa i nagła decyzja Andrzeja Dudy. Trwa akcja
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. PKO BP wprowadza duże zmiany. Rewolucja w banku może zmienić życie wielu klientów

Źródło: Twitter / Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News